Cheb: Město ocenilo nejúspěšnější sportovce za rok 2018

0

cheb, ocenění, sportovci, vyhlášení, kc svoboda, kategorie, funkcionáři, trenéři


V Kulturním centru Svoboda se uskutečnilo tradiční slavnostní vyhlášení nejlepších sportovců města za rok 2018.

Ocenění se rozdávala v řadě kategorií, od jednotlivců přes kolektivy až po trenéry a funkcionáře.

A kteří sportovci byli v tomto roce nejúspěšnější?

Kolektivy
Mládež
SKP Union Cheb - klub atletiky:
Družstvo dorostu Adam Had, Daniel Vaidiš, Lukáš Petrikovič, Stanislav Sztrapek - 3. místo na MČR ve štafetě na 4 x 400 m

STS Magic Star:
Kolektiv show dance a disko dance 7-11 let - 1. místo v kategorii kadet pompon na MČR a 1. místo na MS v Jihoafrické republice
Kolektiv mažoretek 6-8 let - 1. místo na MČR a 1. místo na MS v Jihoafrické republice
Kolektiv mažoretek 10-12 let - 1. místo na MČR a 1. místo na MS v Jihoafrické republice

LK Eska Cheb:
Družstvo juniorů reflexní luk Pavel Smažík ml., Tomáš Bouda, Michaela Eisenreichová - 4. místo na MČR v terčové lukostřelbě dorostu
TJ Lokomotiva Cheb - oddíl vzpírání:
Družstvo juniorů Stanislav Pastorek, Eduard Rybák, Tomáš Dunka, Ladislav Manhart, Jiří Kerďo, Jiří Šollar, Zdeněk Vrbka - 4. místo v 1. lize juniorských družstev
Radioelektronika Cheb - oddíl rádiového orientačního běhu a orientačního běhu:
Družstvo žactva a dorostu Laura Gillarová, Anna Viktorie Chárová, Daniela Šimáčková - 1. místo na MČR ve štafetách
Družstvo žactva a dorostu Kristýna Novotná, Daniela Victoria Maierová, Barbora Doubravová - 2. místo na MČR ve štafetách

Dospělí
HZS Karlovarského kraje:

Tým vodních záchranářů stanice Cheb nprap. Ing. Jan Mařík, pprap. Petr Zetocha, nstržm. Petr Procházka, nstržm. Petr Borecký, mjr. Ing. Martin Tomášek - 1. místo na MČR ve vodním záchranářství na Slezské Hartě a 1. místo na Mistrovství záchranných týmů na vodní nádrži Pastviny

LK Eska Cheb:
Mixed tým kladkový luk Martina Zikmundová, Martin Vaněk - 1. místo na MČR v terčové lukostřelbě
Družstvo kladkový luk Martina Zikmundová, Petra Zikmundová, Martin Vaněk - 2. místo na MČR v terčové lukostřelbě 
Družstvo reflexní luk Martin Hámor, Vít Vejražka, Pavel Smažík st., Tomáš Bouda - 1. místo na MČR v terčové lukostřelbě

TJ MG Cheb (minigolf):  
Smíšené družstvo Marek Nečekal, Jan Tvrdý, Jan Wolf, Eduard Fikar, Milan Kruliš,  Jan Kadlec, Eva Kadlecová, Jana Nečekalová - 1. místo v 1. smíšené lize, vítězství v baráži o postup do extraligy na MČR v Rakovníku

Jednotlivci 
Mládež
LK Eska Cheb:

Martina Zikmundová - 2. místo na MČR v terčové lukostřelbě dorostu - kladkový luk, za reprezentaci ČR se účastnila Grand Prix v Bulharsku, kde získala 9. místo
Petra Zikmundová - 1. místo na MČR dorostu v hale - kladkový luk a 1. místo na MČR v terčové lukostřelbě dorostu, za reprezentaci ČR obsadila 1. místo v kladkovém luku na Veronicas Cup 2018 ve Slovinsku
Zdeňka Smažíková - 4. místo na MČR dorostu v hale - kladkový luk
Michaela Eisenreichová - 3. místo na MČR v terčové lukostřelbě dorostu

Profi Sport Cheb:
Tadeáš Mansfeld - 3. místo na MČR v duatlonu v Příbrami
Alena Srogoňová - 1. místo na MČR v duatlonu v Příbrami
Filip Novák -  4. místo na MČR v duatlonu v Příbrami
René Zoaitter - 4. místo na MČR v duatlonu v Příbrami

TJ MG Cheb (minigolf):  
Jan Kadlec - člen družstva juniorů ČR, které získalo 4. místo na MS juniorů v Chebu
Tomáš Cheníček - člen družstva juniorů ČR, které získalo 4. místo na MS juniorů v Chebu 

TJ Lokomotiva Cheb - oddíl vzpírání:
Tomáš Dunka - 2. místo na MČR juniorů do 17 let a 4. místo na mezinárodním turnaji v Rakousku
Jiří Kerďo - 4. místo na MČR juniorů do 17 let a 5. místo na mezinárodním turnaji v Rakousku

TJ Lokomotiva Cheb - oddíl sportovní gymnastiky:
Pavel Ferling - 5. místo v olympijském šestiboji na MČR, ve finále MČR byl 1. v přeskoku, na kruzích a na bradlech

Radioelektronika Cheb - oddíl rádiového orientačního běhu a orientačního běhu:
Albert Plevný - dvakrát 1. místo na MČR - ve foxoringu a v pásmu 3,5 MHz
Barbora Doubravová - na MČR získala 1. místo ve foxoringu a 2. místo v pásmu 3,5 MHz
Kristýna Novotná - na MČR získala 2. místo ve sprintu a 3. místo na krátké trati
Daniela Šimáčková - na MČR získala 2. místo ve foxoringu a 3. místo v pásmu 144 MHz
Andrea Fryšová - na MČR získala 2. místo v pásmu 144 MHz a 3. místo na krátké trati
Ondřej Nikodém - na MČR v kategorii mladších žáků získal 3. místo v pásmu 3,5 MHz a 4. místo v pásmu 144 MHz
Petra Liďáková - 2. místo na MS žáků a dorostu, 2. místo na MČR na krátké trati a ve foxoringu, úspěšná v družstvu na MS
Samuel Svatek - na MČR získal 1. místo na krátké trati a 2. místo ve foxoringu, úspěšný v družstvu na MS žáků a dorostu
Petr Král - na MČR získal 2. místo na krátké trati a 3. místo ve foxoringu, úspěšný v družstvu na MS žáků a dorostu
Jan Trpák - 5. místo na MS žáků a dorostu v pásmu 144 MHz, 3. místo na MČR ve sprintu, úspěšný v družstvu na MS

Dospělí
SKP Union Cheb - klub atletiky:
David Richter - získal na MČR 3. místo v kategorii do 22 let v běhu na 400 m

Jachtklub Cheb:
Štěpán Novotný - na MČR získal 1. místo ve třídě STAR a 2. místo ve třídě LASER, zúčastnil se ME ve Francii a MS v Dánsku

Sportovní klub vozíčkářů západočeského regionu Cheb:
Miroslav Hrbek - na paralympiádě v Jižní Koreji získal s reprezentací ČR ve sledge hokeji 6. místo a zároveň byl vlajkonošem české výpravy

Střelecký klub AVZO Cheb:
Josef Glazer - 1. místo na MČR ve střelbě ze samopalu na 100 m v kleče
Petr Vávra - 1. místo na MČR ve střelbě ze samopalu na 100 m v kleče
Tomáš Kožený - 1. místo na MČR ve střelbě ze samopalu na 100 m ve stoje a 1. místo na MČR ve střelbě z velkorážní pistole

LK Eska Cheb:
Vít Vejražka - 2. místo na MČR v terčové lukostřelbě v reflexním luku
Martin Vaněk - 1. místo na MČR v terčové lukostřelbě v kladkovém luku

Profi Sport Cheb:
Karel Tyrpekl ml. - český reprezentant a účastník MS v silniční cyklistice U23

Sportovní funkcionáři
Tenisklub Cheb:
Martin Kroupa - řadu let pracuje s tenisovou mládeží, vede družstva dorostu v divizi i v lize

TJ Agro Cheb:
Ing. Miloslav Šimáček - dlouholetý předseda oddílu jezdectví se zasloužil o Světový pohár spřežení v Nebanicích, v letošním roce slaví významné jubileum - 70 let

TJ MG Cheb (minigolf):  
Ing. Marcela Nečekalová - je úspěšná v pořádání nejvýznamnějších turnajů v minigolfu vč. MČR, ME a MS

TJ Lokomotiva Cheb:
Miroslav Synek - dlouholetý člen oddílu basketbalu, také rozhodčí, tajemník TJ a po celých 28 let prezident TJ, v různých funkcích pracuje pro TJ Lokomotiva Cheb 42 let, na ocenění navržen také u příležitosti 70. narozenin

Trenéři
TJ Agro Cheb:
Eva Šimáčková - trenérka oddílu jezdectví, která za 40 let působení získala se svými svěřenci řadu ocenění na MČR, v letošním roce slaví významné životní jubileum

STS Magic Star:
Jaroslava Novotná - 19 let se plně věnuje dětem, vede 9 tříd s celkem 100 dětmi, přivedla své svěřence k zisku 7 evropských titulů, řadě titulů na MČR a ke 3 zlatým a 1 stříbrné medaili na MS v Jihoafrické republice

TJ Lokomotiva Cheb:
Ing. Miloslav Šverdík - šéftrenér oddílu sportovní gymnastiky na svoji závodní kariéru navázal jako trenér, celkem působí v tomto odvětví 28 let, trénoval řadu úspěšných svěřenců

Radioelektronika Cheb - oddíl rádiového orientačního běhu a orientačního běhu:
JUDr. Miroslav Vlach - je trenérem úspěšné žákovské a dorostenecké mládeže oddílu ROB a OB Cheb, také jeho zásluhou jeho svěřenci získali celkem 34 medailí na MČR a 7 medailí z MS


Zdroj: město Cheb


Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
szo footer 2018