Cheb: Město ocenilo nejúspěšnější sportovce za rok 2018

V Kulturním centru Svoboda se uskutečnilo tradiční slavnostní vyhlášení nejlepších sportovců města za rok 2018.

Ocenění se rozdávala v řadě kategorií, od jednotlivců přes kolektivy až po trenéry a funkcionáře.

A kteří sportovci byli v tomto roce nejúspěšnější?

Kolektivy
Mládež
SKP Union Cheb - klub atletiky:
Družstvo dorostu Adam Had, Daniel Vaidiš, Lukáš Petrikovič, Stanislav Sztrapek - 3. místo na MČR ve štafetě na 4 x 400 m

STS Magic Star:
Kolektiv show dance a disko dance 7-11 let - 1. místo v kategorii kadet pompon na MČR a 1. místo na MS v Jihoafrické republice
Kolektiv mažoretek 6-8 let - 1. místo na MČR a 1. místo na MS v Jihoafrické republice

LK Eska Cheb:
Družstvo juniorů reflexní luk Pavel Smažík ml., Tomáš Bouda, Michaela Eisenreichová - 4. místo na MČR v terčové lukostřelbě dorostu
TJ Lokomotiva Cheb - oddíl vzpírání:
Družstvo juniorů Stanislav Pastorek, Eduard Rybák, Tomáš Dunka, Ladislav Manhart, Jiří Kerďo, Jiří Šollar, Zdeněk Vrbka - 4. místo v 1. lize juniorských družstev
Radioelektronika Cheb - oddíl rádiového orientačního běhu a orientačního běhu:
Družstvo žactva a dorostu Laura Gillarová, Anna Viktorie Chárová, Daniela Šimáčková - 1. místo na MČR ve štafetách
Družstvo žactva a dorostu Kristýna Novotná, Daniela Victoria Maierová, Barbora Doubravová - 2. místo na MČR ve štafetách

Dospělí
HZS Karlovarského kraje:

Tým vodních záchranářů stanice Cheb nprap. Ing. Jan Mařík, pprap. Petr Zetocha, nstržm. Petr Procházka, nstržm. Petr Borecký, mjr. Ing. Martin Tomášek - 1. místo na MČR ve vodním záchranářství na Slezské Hartě a 1. místo na Mistrovství záchranných týmů na vodní nádrži Pastviny

Mixed tým kladkový luk Martina Zikmundová, Martin Vaněk - 1. místo na MČR v terčové lukostřelbě
Družstvo kladkový luk Martina Zikmundová, Petra Zikmundová, Martin Vaněk - 2. místo na MČR v terčové lukostřelbě
Družstvo reflexní luk Martin Hámor, Vít Vejražka, Pavel Smažík st., Tomáš Bouda - 1. místo na MČR v terčové lukostřelbě

TJ MG Cheb (minigolf):
Smíšené družstvo Marek Nečekal, Jan Tvrdý, Jan Wolf, Eduard Fikar, Milan Kruliš,  Jan Kadlec, Eva Kadlecová, Jana Nečekalová - 1. místo v 1. smíšené lize, vítězství v baráži o postup do extraligy na MČR v Rakovníku

Jednotlivci
Mládež

Martina Zikmundová - 2. místo na MČR v terčové lukostřelbě dorostu - kladkový luk, za reprezentaci ČR se účastnila Grand Prix v Bulharsku, kde získala 9. místo
Petra Zikmundová - 1. místo na MČR dorostu v hale - kladkový luk a 1. místo na MČR v terčové lukostřelbě dorostu, za reprezentaci ČR obsadila 1. místo v kladkovém luku na Veronicas Cup 2018 ve Slovinsku

René Zoaitter - 4. místo na MČR v duatlonu v Příbrami

Jan Kadlec - člen družstva juniorů ČR, které získalo 4. místo na MS juniorů v Chebu
Tomáš Cheníček - člen družstva juniorů ČR, které získalo 4. místo na MS juniorů v Chebu

Tomáš Dunka - 2. místo na MČR juniorů do 17 let a 4. místo na mezinárodním turnaji v Rakousku
Jiří Kerďo - 4. místo na MČR juniorů do 17 let a 5. místo na mezinárodním turnaji v Rakousku

TJ Lokomotiva Cheb - oddíl sportovní gymnastiky:
Pavel Ferling - 5. místo v olympijském šestiboji na MČR, ve finále MČR byl 1. v přeskoku, na kruzích a na bradlech

Albert Plevný - dvakrát 1. místo na MČR - ve foxoringu a v pásmu 3,5 MHz
Barbora Doubravová - na MČR získala 1. místo ve foxoringu a 2. místo v pásmu 3,5 MHz
Kristýna Novotná - na MČR získala 2. místo ve sprintu a 3. místo na krátké trati
Daniela Šimáčková - na MČR získala 2. místo ve foxoringu a 3. místo v pásmu 144 MHz
Andrea Fryšová - na MČR získala 2. místo v pásmu 144 MHz a 3. místo na krátké trati
Ondřej Nikodém - na MČR v kategorii mladších žáků získal 3. místo v pásmu 3,5 MHz a 4. místo v pásmu 144 MHz
Petra Liďáková - 2. místo na MS žáků a dorostu, 2. místo na MČR na krátké trati a ve foxoringu, úspěšná v družstvu na MS
Samuel Svatek - na MČR získal 1. místo na krátké trati a 2. místo ve foxoringu, úspěšný v družstvu na MS žáků a dorostu
Petr Král - na MČR získal 2. místo na krátké trati a 3. místo ve foxoringu, úspěšný v družstvu na MS žáků a dorostu
Jan Trpák - 5. místo na MS žáků a dorostu v pásmu 144 MHz, 3. místo na MČR ve sprintu, úspěšný v družstvu na MS

Dospělí
David Richter - získal na MČR 3. místo v kategorii do 22 let v běhu na 400 m

Jachtklub Cheb:
Štěpán Novotný - na MČR získal 1. místo ve třídě STAR a 2. místo ve třídě LASER, zúčastnil se ME ve Francii a MS v Dánsku

Sportovní klub vozíčkářů západočeského regionu Cheb:
Miroslav Hrbek - na paralympiádě v Jižní Koreji získal s reprezentací ČR ve sledge hokeji 6. místo a zároveň byl vlajkonošem české výpravy

Střelecký klub AVZO Cheb:
Josef Glazer - 1. místo na MČR ve střelbě ze samopalu na 100 m v kleče
Petr Vávra - 1. místo na MČR ve střelbě ze samopalu na 100 m v kleče
Tomáš Kožený - 1. místo na MČR ve střelbě ze samopalu na 100 m ve stoje a 1. místo na MČR ve střelbě z velkorážní pistole