Váháte? Tady jsou důvody, proč si do rodiny pořídit psa

Přemýšlíte o tom, že si domů pořídíte psa nebo jiného domácího mazlíčka?

VZP list a pros 2022

Vlastnit psa je velká zodpovědnost a rozhodně to není jen o tom ho venčit, očkovat, stříhat a shánět a doplňovat krmení pro psy. Mít psa také znamená značný přínos pro vaše fyzické i duševní zdraví, o tom koneckonců hovoří i známé přísloví – pes je nejlepší přítel člověka. Domácí mazlíčci mají v rodinách zkrátka nezastupitelnou roli.

Jaké jsou výhody, když si svého mazlíčka do rodiny pořídíte?

1) Pryč od rodinných stereotypů

Jestliže nejste nadšencem stereotypů v životě i domácnosti, je pro vaši rodinu pejsek to pravé pozdvižení. Důležité je, aby se změnou chodu v domácnosti všichni souhlasili a byli na ni připraveni. Do vaší rodiny přibyde plno nových návyků, ať už jde o výcvik, hraní a společné procházky. Doma bude lepší nálada a na každý návrat z práce nebo ze školy se budete těšit o něco více než dříve.

2) Trávit jako rodina více času pohromadě

Nezastupitelná role psů v rodině spočívá zejména v jejich schopnosti upevňovat rodinné vztahy. Obecně v rodinách, jejichž součástí je domácí mazlíček, spolu členové rodiny tráví více času, méně se hádají a jsou si blíže.

3) Pes jako způsob, jak naučit vaše děti zodpovědnosti

Chcete svému dítěti pořídit psa? Pak je to mimo jiné vhodný způsob, jak svoje děti naučit zodpovědnosti. Péče o psa sebou nese spoustu každodenních návyků jako je krmení, venčení, cvičení. Právě tyto návyky je dobré v dítěti posilovat a naučit ho tak zodpovědnému chování, které se mu jistě oplatí v budoucnu. Péče o domácí zvíře navíc buduje osobnost dítěte ve smyslu, že se naučí starat také o někoho jiného než o sebe.

Domácí mazlíček může být pro dítě přípravou na péči o nového sourozence. Jedním z přínosů, který plyne ze vztahu s domácím mazlíčkem, je předpoklad pro dobrý vztah s nově příchozím bratříčkem nebo sestřičkou. Právě sdílení lásky o rodinného mazlíčka utváří a prohlubuje pouto mezi sourozenci.

Vyvarujte se však situaci, kdy dítěti pořídíte psa pouze proto, že má narozeniny nebo ho bezdůvodně chce a slibuje, že se o něj bude starat. Pes by měl být do rodin pořizován jen tehdy, jsou-li na to všichni členové připraveni. Rodiče by měli znát své děti a jejich časové možnosti. V žádném případě pak pes nesmí dítěti sloužit jako náhražka rodičovské pozornosti.

Autor: Redakce REGIONZAPAD.CZ Článek může obsahovat komerční sdělení.

NetConcert Monica Mancini

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČNSO Studio

Hlavní zprávy

 

NetConcert George Duke Band
seo uniweb