Sokolov: Čtvrtmaraton vyhráli Procházka a Šnoblová (TV Západ)

Sokolovský čtvrtmaraton se opět po roce uskutečnil, a to v sobotu 24. června. I letos byla účast rekordní. Organizátorům z Městského domu kultury, který akci pořádal, se zaregistrovalo 540 běžců všech kategorií. Startovní pole se dalo do pohybu výstřelem ostrostřelců přesně v 11 hodin na hřišti Integrované střední školy.

dezinfekce

Trať závodu letos vedla i centrem města přes Staré náměstí a v cíli na účastníky čekalo občerstvení a možnost se zchladit.

„Máme tady jako vždy bazénky. Ty se setkávají s velkým úspěchem. Lidé, když jsou „rozvaření“, tak jsou rádi, že to tady je. Pak jsme zde měli dvě stanice na pití navíc. Takže jsme se snažili tu vodu do lidí dostat. Maličko jsme stanice na pití udělali tak, aby ti pomalejší běžci trošku zastavili, napili se a odpočinuli si,“ uvedl ředitel pořádajícího MDK Sokolov Ladislav Sedláček.

K dobré náladě nejen vyhrával na místě startu a cíle DJ, ale také bubenické těleso doplněné roztleskávačkami. 

„Můj dojem je jedním slovem úžasné. Musím říct, že organizátoři a pořadatelé čtvrtmaratonu odvedli super práci. Já jim za to velice děkuji. Protože nejenom, že objednali počasí, které tady v Sokolově panuje, ale také bylo dobrým tahem to, že se čtvrtmaraton trošku posunul. Poučeni loňským velkým množstvím těch, kteří zkolabovali, tak jsme opravdu nasadili občerstvovací stanice všude, kde byly možnosti tu stanici umístit. Také jsme už odhadovali, kdo jaké má síly, příp. je malinko pozdrželi, aby nepodcenili právě to občerstvení. Takže úžasné,“ vysekl poklonu organizátorům starosta Sokolova Jan Picka.

A tím, kdo pomohl prakticky byl známý ultramaratonec Miloš Škorpil. Vzal na sebe úděl posledního běžce, který motivuje ostatní.

„Oproti loňsku je to úplně jako nebe a dudy. Loni jsme tu měli přes třicet. Dneska bylo počasí takřka ideální, protože druhá půlka se běží víceméně pod stromy a tam je vlhko, protože předevčírem sprchlo. Takže si myslím, že podmínky byly úplně úžasné. Hrozně se mi líbí, že jsou vlastně lidé po trati v místech, kde bych je nečekal, roztleskávačky apod. Myslím si, že pro závodníky je to úžasné. A právě, že jsou ti lidé tam, kde je nečekáte, kde vás povzbudí, tak hlavně pro lidi na konci to znamená hrozně moc,“ popsal letošní podmínky Škorpil.

A protože také vede běžeckou školu, přidal i radu pro trénování běhu.

„Ačkoliv si to lidé neuvědomují, tak nejdůležitější je dech. Takže začít běhat tak, aby to byli schopni normálně udýchat. Pokud dodrží tuto zásadu, tak postupně budou pořád zrychlovat a zrychlovat a budou udýchávat a udýchávat rychlejší tempo,“ poradil Škorpil.

Sokolovský čtvrtmaraton má i charitativní rozměr, a to Během pro hospic. Pro účast v něm se vybírá dobrovolné startovné.

„Já strašně moc děkuji, že vůbec běh pro Hospic Motýl se tady v Sokolově uskutečňuje již pravidelně. Děkuji vlastně MDK, že to organizují. Hospicová péče v České republice zatím není financovaná z veřejných zdrojů. Což znamená, že sestřičky, lékař, sociální pracovnice - ti všichni jsou vlastně financovaní jenom z toho, co dají města, kraj či drobní dárci nebo dárci, co dávají třeba více. Každá koruna je dobrá. Vezměte si, že v dnešní době mnoho lidí, vlastně 90 %, chce z tohoto světa odejít v domácím prostředí mezi svými. Já jsem moc ráda, že vznikají mobilní hospice. Jsem moc ráda, že se tím lidé vůbec zabývají a chtějí pomoci. Takže strašně děkuji. Každá koruna, která jde na hospic, tak pomůže někomu odejít důstojně mezi svými,“ poděkovala všem účastníkům běhu místostarostka Sokolova Renata Oulehlová.

V absolutní kategorii se mezi muži na třetím místě umístil sokolovský atlet Jan Sokol, kterého předstihl karlovarský Radek Sedněv. A podobně jako v loňském roce, akorát s časem o více než půl minuty lepším – 35:52, zvítězil domácí borec Pavel Procházka.

Mezi ženami si pro bronz doběhla březovská Radka Pillerová. Druhá se umístila Eva Nduwimana z Karlových Varů a loni čtvrtá basketbalistka Veronika Šnoblová vystoupala nejvýše v čase 45:21.

Dvěstěpadesát přihlášených dětí se také od 12 hodin účastnilo doprovodné akce – Cesta skřítka Sokolníčka. Při ní plnily na 12 stanovištích různé úkoly. Od 15 se pak konal Den s Policií ČR. Hodinu poté začal program akce Hurá prázdniny, která vyvrcholila soutěží ohňostrojů. 

Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Hlavní zprávy

 

Vizovické Trnkobraní 2024