Školáci v Karlovarském kraji vysbírali více než 2 tuny vysloužilého elektra

Žáci a studenti v Karlovarském kraji odevzdali během tříměsíční sběrové kampaně k recyklaci 2 088 kilogramů vysloužilých drobných elektrospotřebičů. Kampaň se uskutečnila v rámci programu „Recyklohraní aneb Ukliďme si svět“ a v regionu se do ní zapojilo na 23 mateřských, základních a středních škol.

VZP list a pros 2022

„Z elektroodpadu jsme dnes prostřednictvím recyklace schopni získat až 80 procent materiálů, které můžeme znovu využít. Díky dětem jsme tak ušetřili zhruba 1 670 kilogramů surovin. Zároveň školáci a studenti přispěli k ochraně životního prostředí, zabránili úniku škodlivých látek, které tento odpad obsahuje,“ uvedla Kristina Koucká, marketing manager z neziskové společnosti Asekol, která v České republice zajišťuje sběr a recyklaci vysloužilých elektrospotřebičů.

Nejlepšího výsledku v kraji dosáhla Základní škola Královské Poříčí, kde v průměru na žáka odevzdali 5,49 kilogramu vysloužilého elektra. Na druhém místě se umístila Základní škola Vítězství, Mariánské Lázně, s 3,54 kilogramy v přepočtu na žáka. Samostatně byly ještě hodnoceny větší školy s více než 300 žáky. Zde první místo patřilo Základní škole a mateřské škole Ostrov, Myslbekova, kde v průměru na žáka vytřídili 1,5 kilogramu elektra.

Sběrová kampaň probíhala ve všech krajích České republiky od srpna do listopadu minulého roku. Následovaly svozy elektra a vyhodnocení výsledků. Dohromady se do ní zapojilo 809 škol a k recyklaci bylo odevzdáno 97,6 tun vysloužilých drobných elektrospotřebičů. Školy za sběr a aktivitu získávají odměny – nejčastěji v podobě knížek, školních a sportovních potřeb, her nebo si pro třídy mohou objednat vzdělávací program s ekologickou tematikou.

Další informace o programu„Recyklohraní aneb Ukliďme si svět“ najdete zde.


Zdroj: Krajské listy Karlovarského kraje

Fotogalerie
NetConcert George Duke Band

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Popelka

Hlavní zprávy

 

NetConcert Music by Frank Zappa
seo uniweb