S tiskem ochranných štítů pomáhá celá řada dobrovolníků

V Karlovarském kraji se najde mnoho dobrovolníků, kteří s velkým nasazením pracují na výrobě ochranných prostředků pro zdravotníky, policisty, hasiče, zaměstnance v sociálních službách a další exponované profese. Mezi ně patří i výrobci ochranných štítů, o jejichž záslužné práci se často pořádně ani neví.

dezinfekce

Komunita 3D tiskařů vyrábí štíty z vlastních zdrojů, či z materiálu, který dostala od sponzorů, nebo na který se složili sami občané. I těm všem patří velké poděkování.

Tiskáren, které dnem i nocí tisknou ochranné prostředky pro pracovníky v první linii, je v celé zemi několik tisíc. Například komunita 3D tiskařů společně s firmou Prusa Research aktuálně zvládne vyrábět až 3 tisíce kusů ochranných štítů denně. Za štíty nadále nevybírají žádné peníze, protože by to mohlo zpomalovat jejich dodání potřebným. Kromě ochranných štítů 3D tiskaři vyrábějí rovněž ochranné brýle a zakladače pro šití roušek.

Také v našem kraji vznikla unikátní iniciativa, která pod názvem „3D tiskem proti COVID-19“ sdružuje 3D tiskaře z celého regionu. Ti ve svém volném čase tisknou na domácích tiskárnách nedostatkové ochranné pomůcky a na kontě mají podle uveřejněných čísel už 1989 štítů. Vyrobené kusy se zašlou do sběrných míst, kde se smontují, sterilizují a poté putují k  odběratelům.

Veřejnost může jejich snažení podpořit i přes transparentní účet, přičemž prostředky budou využity na výrobní materiál, který lze ovšem také darovat.

Veškeré informace najdete na těchto webových stránkách či facebookovém profilu.Zdroj: Krajské listy Karlovarského kraje

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
UNIWEB - weby od lidí pro lidi

Hlavní zprávy