Region: Po bouřce vyjížděli hasiči čerpat vodu ze sklepů

Krátká bouřka přinesla v pondělí večer i prudký přívalový déšť. Voda se tak nestačila vsáknout do půdy a stékala po povrchu. Na některých místech v kraji tak voda krátkodobě zaplavila sklepy domů, zahrady či silnice. Hasiči zasahovali v pondělí večer u téměř tří desítek událostí, kdy odčerpávali vodu nebo odstraňovali spadlé stromy.

zprávy uniweb weby

Voda zaplavila sklepy domů například v Kynšperku, Lokti, Sokolově, Nejdku, Karlových Varech, Lipové či Královském Poříčí. V Ostrově se voda dostala na podlahy ordinací v tamní poliklinice, v Sokolově zatopila výtahovou šachtu v domě s pečovatelskou službou. Na silnici z Horního Slavkova na Loket vyplavila voda přitékající ze svahu na vozovkou menší množství zeminy, kamení a větví. K první události vyjížděli hasiči po osmé hodině večer, do půlnoci byly všechny zásahy ukončeny, nikdo nebyl zraněný.

Na likvidaci následků bouřky a přívalového deště se podíleli hasiči z profesionálních stanic Sokolov, Karlovy Vary, chemických závodů Sokolov, Cheb, Mariánské Lázně a dobrovolné jednotky z Ostrova, Hájku, Staré Role, Tašovic, Královského Poříčí, Nejdku, Lokte, Habartova, Kynšperka nad Ohří, Nové Role, Kyselky, Rotavy, Bečova nad Teplou, Horní Slavkova.


Zdroj: HZS Karlovarského kraje

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
út 11.06.2019 12:00
0 +
 
uniweb home weby

Hlavní zprávy

 

seo uniweb