Region: Hasiči vyjížděli k téměř 80 událostem spojených s větrem

Odstranění spadlých stromů na silnice nebo na dráty elektrického či telefonního vedení. To byl nejčastější důvod výjezdů hasičů od nedělního odpoledne do pondělního rána. Kvůli silnému větru vyjížděli hasiči v 78 případech, zásah provedli celkem na 92 místech.

dezinfekce

Kromě popadaných stromů několikrát zajišťovali uvolněnou krytinou na střechách, například v Aši, Toužimi, Mariánských Lázních či v Ostrově. Jednalo se o zvýšený počet výjezdů, přesto byla situace o poznání klidnější, než při předchozích vichřicích. Ve třech případech zasahovali hasiči v souvislosti s větrem u dopravní nehody. U Krásného Jezu spadl na stojící autobus strom, poškodil především horní část vozidla. Při nehodě byly lehce zraněné dvě osoby. Pro 32 cestujících zajistili hasiči evakuačním autobusem přepravu do Karlových Varů. U Hazlova pak spadl strom přes silnici, přijíždějící auto stačilo zastavit před nárazem do kmene, skončilo ale v příkopu mimo vozovku. U Mariánských Lázní pak osobní auto do spadlého stromu narazilo, obě tyto nehody se obešly bez zranění.

Celkem u všech událostí v souvislosti s větrem zasahovalo 44 jednotek hasičů, nasazeno bylo 108 kusů zásahové techniky a 403 zasahujících hasičů.

Dále v souvislosti se silným větrem během večera 23. 2. 2020 a noci 24. 2. řeší energetici na území Karlovarského kraje poruchy v dodávkách elektrické energie na 18 místech regionu. Postupně se ale daří přerušené vedení obnovovat.

Během noci také vítr, který lámal stromy, zapříčinil problémy na železniční trati směrem na Potůčky, do Plzně a na Ašsku, dnes ráno kvůli padlému stromu stál vlak u Bečova. V současnosti jsou ale v provozu všechny železniční úseky v kraji.


Zdroj:  HZS Karlovarského kraje
            Mgr. Jana Pavlíková, tisková mluvčí Krajského úřadu Karlovarského kraje

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Hlavní zprávy