Loket: Požár zcela zničil střechu domu

Hořící střecha domu u vlakového nádraží v Lokti. Takové bylo hlášení svědků na tísňovou linku hasičů necelou hodinu po půlnoci z neděle na pondělí. Podle dalších oznamovatelů se dokonce mělo jednat o požár hned dvou domů. První jednotka přivolaných hasičů na místě potvrdila, že došlo k požáru jednoho domu, vedle sousedící dům zatím zasažený nebyl.


Hořící dům je dlouhodobě prázdný, neobývaný, nedošlo tak k žádnému zranění osob. Vzhledem k intenzitě požáru, kdy plameny zasáhly již celou střechu, rozhodl velitel zásahu o evakuaci obyvatel sousedního domu a také o ochraně vedle stojících domů. Likvidace požáru probíhala z výškové techniky, ze svahu nad domem a také požárním útokem vnitřkem domu. To vše s maximální opatrností, protože již docházelo k propadnutí vyhořelé střechy.

Po likvidaci plamenů bylo potřeba vyčistit prostor zasažený požárem, kde mohla být další skrytá ohniska. Zásah tak trval až do ranních hodin. Po kontrole místa požáru s použitím termokamery si místo převal majitel objektu. Evakuované osoby se domů vrátily ještě v průběhu noci, vedlejší dům nebyl požárem zasažený.

Příčina požáru je v šetření, předběžná škoda je odhadnuta na jeden milion korun. Na místě zasahovalo pět jednotek hasičů.

K dalšímu požáru, a to podkroví rodinného domu, došlo též v noci z neděle na pondělí v Kojšovicích u Toužimi. U tohoto požáru zasahovalo šest jednotek hasičů. Ještě před příjezdem hasičů na místo opustily dům tři osoby, poslední osoba v domě se snažila požár likvidovat vlastními silami. Hasiči muže vyvedli ven a pokračovali v uhašení požáru. Bylo nutné vyklidit celý půdní prostor, požár se totiž začal šířit do střešní konstrukce.

Po dvou hodinách měli hasiči požár pod kontrolou, do dopoledních hodin pak bylo nutné místo požáru kontrolovat.

Příčina a výše škody je v šetření.


Zdroj: HZS Karlovarského kraje
           fb HZS Karlovarského kraje

Fotogalerie
NetConcert Brecker Brothers Band Reunion

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
po 11.10.2021 12:45
0 +
 
Let´s Remember Chet Baker

Hlavní zprávy

 

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion
weby uniweb