Karlovy Vary: Nové jízdní řády MHD doznají změn

Nové jízdní řády karlovarské městské hromadné dopravy doznají dílčích změn. Vedení města požádalo Dopravní podnik Karlovy Vary o zapracování nejčastějších požadavků cestujících.


„Vyhodnotili jsme obsah připomínek a také petic, které nám v reakci na nové jízdní řády byly adresovány. Změny v městské hromadné dopravě byly rovněž hlavním tématem únorového Dne s primátorkou, kde jsme s cestujícími detailně rozebírali jejich požadavky. V reakci na všechny tyto podněty jsme se proto rozhodli ty nejčastější požadavky do jízdních řádů zakomponovat,“ vysvětluje primátorka města Karlovy Vary Andrea Pfeffer Ferklová.

Změny se promítnou do jízdních řádů s platností od 1. března.

„Dílčí úpravy jsou v souladu s nově nastavenými změnami v městské hromadné dopravě. Prozatím se týkají několika linek i časů odjezdů některých spojů. Další změny mohou po vyhodnocení nového provozu následovat,“ upřesňuje 1. náměstek primátorky města Karlovy Vary Tomáš Trtek.

Úprava se týká linky č. 12, u které bude zachován průjezd některých spojů Sokolovkou ulicí ve směru od Tržnice na sídliště Čankovská. Jedná se o 12 spojů v průběhu celého dne. Na lince č. 19 je zaveden večerní spoj na Růžový vrch, a to jako přípoj linky č. 2 od OC Varyáda. Obsluhu městské části Letná bude i o víkendovém provozu zajišťovat linka č. 3. V sobou a neděli bude zaveden ranní spoj z Bohatic na 7. hodinu směrem k Tržnici. Tento spoj obslouží linka č. 17.

„Nově provedené úpravy, stejně jako celý systém MHD a obsazenost jednotlivých spojů, budeme v následujícím období sledovat pomocí sčítacích bran v autobusech a průběhu letních měsíců pak všechna data vyhodnotíme,“ dodává Lukáš Siřínek, místopředseda představenstva pověřený řízením Dopravního podniku Karlovy Vary.

Změny v nových jízdních řádech jsou již nyní ke stažení na webových stránkách Dopravního podniku Karlovy Vary – www.dpkv.cz a jsou dostupné také na zastávkách linek, kterých se úpravy dotkly. Změnové listy jsou také vydávány zdarma v předprodejní kanceláři v Zeyerově ulici.

„Ve vyhledávači spojení na našem webu nebo na stránkách IDOSu se úpravy projeví až po 14 dnech. Tato prodleva je dána zákonnou lhůtou a její délku nedokážeme bohužel ovlivnit,“ uzavírá Lukáš Siřínek.


Zdroj: Helena Kyselá, tisková mluvčí Magistrátu města Karlovy Vary

NetConcert Angelique Kidjo

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

NetConcert Music by Frank Zappa
seo uniweb