Karlovarský kraj se prezentuje na světové výstavě EXPO v Dubaji

Světová výstava EXPO 2020 byla s ohledem na pandemickou situaci v souvislosti s COVID-19 odložena o jeden rok a nyní se koná v novém termínu od 1. 10. 2021 – 31. 3. 2022 v Dubaji pod heslem „Connecting Minds, Creating the Future.“ Součástí národního pavilonu České republiky je i prezentace Karlovarského kraje, která souzní s celorepublikovou expozicí zaměřenou na lázeňství.

zprávy uniweb weby

Český pavilon se nachází v zóně „Sustainability“ na pozemku s plochou 2 200 metrů čtverečních a je stejně jako na EXPO 2015 v Miláně první u jednoho z hlavních vstupů na výstaviště. Pavilon se skládá ze stálé expozice, jejímž technologickým jádrem je systém S.A.W.E.R. vyrábějící vodu ze vzduchu s využitím solární energie a kultivující poušť pomocí podpovrchových kultur. Systém vyvíjejí vědci Akademie věd ČR a ČVUT (https://www.czexpo.com/). Druhou část tvoří rotační expozice, jejíž tematické zaměření se mění v průběhu výstavy.fd

První rotační expozice, která potrvá na EXPO v období do 22. října 2021, je zaměřena právě na lázně a příznivý účinek lázeňské péče.

„Shodli jsme se na základním pojetí expozice jako oázy klidu, kde v dnešním hektickém covidovém světě hledáme únik. Lázně jsou ideálním místem odpočinku, klidu, relaxace, uprostřed lesů, přírody, k léčbě přispívá i sama terapeutická krajina. Hlavním prvkem, který spojuje stálou expozici s naší krajskou, je voda. Dominuje i videu, které jsme nechali speciálně připravit právě pro světovou výstavu. Téma dostatku vody zejména v arabských emirátech velmi rezonuje, určitě zaujme celou řadu návštěvníků. V rámci expozice jsou vystaveny výrobky z vřídlovce, jež vytvořil ateliér D2 Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze ve spolupráci s Vary Guide design,“ uvedla Markéta Monsportová, uvolněná krajská zastupitelka.

Video Karlovarského kraje zaujalo rovněž televizní štáb, který bude natáčet reportáž o celém českém pavilonu.

EXPO 2020 má přes 200 účastníků, účastní se více než 180 zemí, ale také nadnárodní společnosti, vzdělávací instituce a nevládní organizace. Hlavní areál EXPO 2020 v Dubaji se rozkládá na ploše 438 hektarů.


Zdroj: Mgr. Jana Pavlíková, tisková mluvčí Krajského úřadu Karlovarského kraje


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
29. SEZONA ČNSO

Hlavní zprávy

 

seo uniweb