Karlovarský kraj nabízí náborový příspěvek sportovnímu lékaři

Nového lékaře s atestací z tělovýchovného lékařství hledá Karlovarský kraj. K 30. červenci 2020 totiž ukončil svou činnost dlouholetý „sportovní“ lékař MUDr. Ivan Kundrát, který jako jediný měl působnost na území našeho regionu. Jen on mohl sportovcům potvrzovat zdravotní způsobilost k  vrcholovému sportu. Toto potvrzení je podmínkou pro pravidelnou účast na organizovaných sportovních soutěžích či v národní reprezentaci. Kraj má pro nového lékaře připraven náborový příspěvek.

dezinfekce

„Budeme se snažit díky finanční pobídce Karlovarského kraje sportovního lékaře pro naše sportovce co nejdříve získat. Jinak by se sportovci nemohli účastnit přípravy ve sportovních centrech a sportovních střediscích mládeže. Zájemci o činnost sportovního lékaře se specializovanou způsobilostí v oboru nabízíme příspěvek 400 tisíc korun, a to pro úvazek 0,5 a vyšší. Podmínkou je, aby tento lékař provozoval ordinaci v regionu po dobu minimálně 3 roky od vyplacení finančních prostředků,“ vysvětlil krajský radní Jan Bureš.

V případě nižšího úvazku než 0,5 bude finanční pobídka ve výši 200 tisíc korun se závazkem odpracovat v kraji rovněž 3 roky.

Ordinaci MUDr. Ivana Kundráta navštěvovalo pravidelně okolo 2000 sportovců z Karlovarského kraje (zejména dětí a mládeže) z desítek sportovních klubů. Lékařský posudek o zdravotní způsobilosti k tělesné výchově a sportu přitom musí mít každý z nich 1x ročně, ať už jde o výkonnostní nebo vrcholové sportovce.  Zdroj: Mgr. Jana Pavlíková, tisková mluvčí Krajského úřadu Karlovarského kraje
Foto: ilustrační


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Hlavní zprávy

 

Vizovické Trnkobraní 2024