Jak posílit imunitu? Budujte fyzickou kondici a dbejte na pestrou stravu bohatou na vitaminy a minerály!

Jak imunitní systém posílit v době nemoci a jak o svou imunitu pečovat preventivně? Základem je pravidelné posilování fyzické kondice v kombinaci s pestrou stravou bohatou na vitaminy a minerály.


Jak o svou imunitu preventivně pečovat?

Základ preventivní péče o imunitní systém a podpora posílení imunity spočívá v těchto základních principech:

  • pravidelné posilování fyzické kondice 

  • pestrá strava bohatá na vitaminy a minerály

  • pravidelný a kvalitní spánek

  • fyzická i psychická regenerace, odpočinek

Podzim a zimní měsíce přináší období chřipek, nachlazení a jiných nepříjemností, které mohou náš imunitní systém značně poškodit a naše obranyschopnost pak prochází zatěžkávací zkouškou. 

Doplňujte správné živiny

Základními kameny pro lepší imunitu jsou selen, zinek, vitamin C, B6 a vitamin D. Vitamin C je nejúčinnější proti virům a je skvělým antioxidantem. Vitamin B6 pak přispívá k optimální tvorbě červených krvinek. Vitamin D krom toho, že aktivuje imunitní systém, napomáhá při hubnutí. Zinek a selen zase zabraňují tvorbě volných radikálů, které v těle způsobují oslabení imunitního systému. Co ale dělat, když je těchto důležitých látek v potravinách málo nebo je nenajdete vůbec? Nejlepší je sáhnout pro kvalitní doplňky stravy.

Posilovat kondici můžete i z domova

Kondici můžete posilovat téměř bez velkých nároků na čas nebo prostředí. Inspirovat se můžete spoustou cvičebních videí, která jsou většinou dostupná zdarma na YouTube a fungují jako skvělá inspirace. Doporučujeme cvičební videa Skinny Girls. Stačí si doma najít volné místo a chvíli pro sebe. Cvičit můžete s vlastním tělem a není potřeba dokupovat žádné cvičební pomůcky. Cvičení můžete zakončit studenou sprchou, které navíc krom té fyzické kondice, posiluje i tu psychickou.

Autor: REGIONPLZEN.CZ Článek může obsahovat komerční sdělení.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
James Bond

Hlavní zprávy

 

seo uniweb