Hasiči evidují u některých událostí téměř dvojnásobný počet zásahů oproti loňsku

Kromě specifických mimořádných úkolů v souvislosti s onemocněním Covid-19, jako je například výpomoc v nemocnicích či odběrových místech, evidují hasiči zároveň u některých typů běžných událostí téměř stoprocentní nárůst. Jedná se o události klasifikované jako spolupráce se složkami IZS, otevření uzavřených prostorů či záchrana osob s využitím přístroje AED.

webíky uniweb

Konkrétně se jedná o události, kdy jsou hasiči vyžádáni na otevření bytu, kde je podezření, že uvnitř je zraněná či nemocná osoba, dále události, kdy hasiči pomáhají posádce záchranné služby s transportem pacientů, zajišťují prostor pro přistání záchranářského vrtulníku či vyjíždějí na výzvu tzv. First Responder, tedy záchrana osob s použitím automatizovaného externího defibrilátoru. Sledované období je od začátku roku do 10. března loňského a letošního roku. Celkově těchto událostí hasiči v roce 2020 v uváděném období řešili v Karlovarském kraji celkem 193. V letošním roce to je 311 případů, tedy 161% v porovnání s loňským obdobím.

Jednotlivé typy událostí – data od 1.1. do 10.3.:

                                                                                                               2021                                2020

Otevření uzavřených prostorů

160

109

Transport pacienta

80

47

Zajištění přistání vrtulníku

46

19

AED

25

18


Kromě zvýšeného počtu událostí těchto typů jsou zásahy pro hasiče náročnější zároveň v nutnosti používání zvýšené osobní ochrany. Velká část těchto událostí je v souvislosti s osobou, která je Covid pozitivní nebo je zde podezření na Covid pozitivní. Hasiči tak zasahují v ochranných prostředcích určených pro zamezení rizika přenosu nákazy.

Celkově hasiči v Karlovarském kraji zasahovali v období od 10.3.2020 do 10.3.2021 u 5755 událostí. Ve sledovaném předchozím období, tedy od 10.3.2019 do 10.3.2020, to bylo 5770.   


Zdroj: HZS Karlovarského kraje

Poznámka redakce: 
Užitečné odkazy na PDF ke stažení

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
uniweby

Hlavní zprávy

 

weby uniweby
weby uniweb