Chodov: Na místo požáru byl přistaven evakuační autobus

V Chodově na Sokolovsku dnes zasahovali hasiči u požáru střechy bytového domu. Po zpozorování požáru opustilo objekt 34 osob, hasiči pro ně s ohledem na mrazivé počasí zajistili evakuační autobus.

webíky uniweb

Jelikož požár zasáhl část střechy, kdy je nutné rozebrat plechovou krytinu, bude objekt minimálně tuto noc neobyvatelný. Pro 22 osob bylo nutné zajistit náhradní ubytování.

Ve spolupráci s vedením města Chodov dále hasiči připravili evakuační centrum v tělocvičně místní základní školy.

Aktualizace 18.1.2021 14:05
Příčina požáru a celková výše škody je stále v šetření 

V jednom z bytů nájemního domu v Chodově na Sokolovsku začalo hořet v neděli dvě hodiny po poledni. Kouř a oheň se začal pod plechovou střechou domu šířit do dalších částí objektu. Ještě před příjezdem hasičů na místo se z domu samovolně evakuovalo 30 osob. Při zásahu hasiči použili dva automobilové žebříky i speciální hasicí zařízení Cobra. Zásah byl zároveň obtížný kvůli velké potřebě dýchacích přístrojů, průběh hašení komplikovala i složitá vnitřní dispozice domu. Hasiči museli část střechy rozebrat, aby našli všechna ohniska.

Pro evakuované osoby byl na místě události přistavený evakuační autobus. V průběhu odpoledne bylo zřejmé, že dům nebude v brzké době znovu obyvatelný, 22 osob tak požádalo o zajištění náhradního ubytování. Po dohodě se starostou města bylo v tělocvičně místní základní školy připraveno evakuační centrum, kde mohou nájemníci na nezbytně nutnou dobu zůstat. Hasiči zůstali na místě celou noc, bylo nutné hlídat, zda pod plechovou střechou stále nezůstala nějaká skrytá ohniska. Během pondělního dopoledne pak pokračovala kontrola místa požáru a zároveň vyšetřování příčiny. Odhad škody způsobené požárem včetně příčiny je stále v šetření. Na místě zasahovalo celkem 6 jednotek hasičů s 15 kusy zásahové techniky.


Zdroj:  HZS Karlovarského kraje

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
uniweby

Hlavní zprávy

 

weby uniweby
weby uniweb