Chodov: Město se dočká nové prodejny Penny

Obyvatelé Chodova se pravděpodobně ještě v letošním roce dočkají nové prodejny Penny. Tu původní v závěru minulého roku zcela zničil rozsáhlý požár.

dezinfekce

Ve druhém listopadovém týdnu, tedy okamžitě po požáru, začalo vedení společnosti řešit budoucnost samotné prodejny. Nyní je jasné, že v místě původní prodejny bude postavena zcela nová.

„Musíme poděkovat zejména městu a jeho vedení. Podpora, které se nám dostává, je velmi nadstandardní. Pro obyvatele Chodova připravuje město například zřízení dočasné zastávky v místě bývalé prodejny nebo posílí autobusové linky tak, aby lidé měli lepší spojení do dalších prodejen. Díky tomuto přístupu věříme, že i jednání o potřebných povoleních proběhnou v co nejkratší době,“ oceňuje přístup města Mathias Mentrop, jednatel PENNY odpovědný za výstavbu a modernizaci prodejní sítě.

„V současné době odstraňujeme následky požáru a připravujeme vše pro to, abychom mohli začít pracovat na výstavbě nové prodejny. Musíme vytvořit projekt a zajistit všechna povolení. Výstavba této prodejny má s ohledem na obyvatele Chodova a jejich potřeby maximální prioritu. Jakmile to bude možné, chceme začít s výstavbou, což plánujeme v roce 2023. Samotná výstavba pak trvá 3 až 5 měsíců. Nechceme nyní slibovat termín, protože od prvních nákresů po dokončení je to dlouhá cesta, ale co můžeme slíbit, je to, že uděláme vše pro to, aby trvala co nejkratší dobu,“ popsal aktuální situaci Mentrop.

„Obnovení prodejny PENNY v Chodově je pro nás v tuto chvíli důležité. Obyvatelé sídliště nyní musí za většími nákupy dojíždět do obchodů na druhém konci města nebo do okolních měst, což v současné ekonomické situaci nepříjemně zatěžuje jejich peněženku. Věříme, že se novou prodejnu podaří otevřít ještě v průběhu roku 2023,“ dodal chodovský starosta Patrik Pizinger.

Požár, který v neděli 6. listopadu 2022 zachvátil a zcela zničil prodejnu PENNY v Chodově, znamenal nejen hmotnou škodu ve výši bezmála 50 milionů korun, ale současně během onoho nedělního rána přišly o své pracoviště také dvě desítky jeho zaměstnanců. Bezprostředně po události PENNY oznámilo, že se o své zaměstnance postará. „V prvé řadě jsme zjišťovali, zda jsou všichni v pořádku. Naštěstí nedošlo při této události k žádnému zranění, a to nejen u našich lidí, ale ani u hasičů nebo nikoho dalšího, za což jsme velmi rádi a vděční. Ihned jsme pak začali řešit, jak našim zaměstnancům zajistit jistoty, které u nás mají. Proto jsme pro ně okamžitě v prvních hodinách začali hledat využití a práci. V současné době tak mají práci v okolních prodejnách v Sokolově, Nejdku, Kraslicích a dvou prodejnách v Karlových Varech. I nadále tak mají jistotu práce, pravidelné mzdy a všech benefitů i bonusů,“ popisuje reakci PENNY na neočekávanou událost manažer komunikace Tomáš Kubík.

Zdroj: Město Chodov


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Renault MASTER - navržen pro potřeby každé profese

Hlavní zprávy

 

NOVÝ RENAULT CAPTUR