Cheb: Zmocnila se karty a vybírala peníze

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání osmačtyřicetileté cizinky, kterou obvinili ze spáchání přečinů krádeže ve stádiu pokusu a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

loop jazz club

Obviněná se měla v polovině listopadu minulého roku zmocnit ve večerních hodinách v parku u budovy vlakového nádraží v Chebu platební karty, která patřila dvaapadesátiletému muži z Klatov. Zhruba o dvě hodiny později se měla vydat k bankomatu a v rozmezí tří minut provést pět výběrů finančních prostředků. V jednom případě byl bezhotovostní výběr schválen a ve čtyřech případech zamítnut. Následující den měla v brzkých ranních hodinách přijít k jinému bankomatu v Chebu a ze tří pokusů se jí mělo povést v jednom případě finanční prostředky vybrat. O totéž se měla pokusit ještě tentýž den i den následující. Ze čtyř výběrů se jí mělo povést finanční prostředky vybrat ve dvou případech.

Tímto svým jednáním měla muži způsobit škodu téměř 5 tisíc korun. V případě, že by byly schváleny všechny výběry z bankomatů, o které se cizinka pokusila, způsobila by muži škodu dalších přibližně 25 tisíc korun.

V případě prokázání viny hrozí cizince trest odnětí svobody až na dva roky.


nprap. Jakub Kopřiva

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ne 20.06.2021 11:00
0 +
 
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

loop jazz club
seo uniweb