Cheb: Spolek chce vybudovat lesní mateřskou školu

Vybudovat zázemí a do dvou let otevřít v Chebu lesní mateřskou školu, to je cíl spolku Pod Lipami. Již od září však chce spolek otevřít tzv. dětský lesní klub.

james bond net concert

V současnosti je v ČR okolo 120 lesních mateřských škol, ta chebská by byla tou nejzápadnější na mapě. Chebský spolek potřebuje k provozu klubu vybudovat zázemí v podobě přístřešku a připojené maringotky či chatky. Potřebné finance se rozhodl získat prostřednictvím sbírky na portále Darujme.cz.

„Podařilo se nám získat do nájmu krásnou zahradu v blízkosti areálu chebské Krajinky. Máme již zájemce ze strany rodičů, druhého pedagoga a získaly jsme grant na stavbu dřevěných kadibudek. Chybí nám však kvalitní zázemí. Zkoušíme získat potřebné finance prostřednictvím dárcovské kampaně, oslovujeme nejen své známé a podporovatele, ale i firmy. Věříme, že finance vybereme, i když možná ne tak rychle, jak jsme původně doufaly. I tak ale klub v září otevřeme, máme připravené provizorní zázemí v podobě kvalitního stanu či mobilní buňky. Vlastně tak začíná většina lesních klubů,“ říká Marcela Ambrožová, hlavní pedagog lesního klubu.

A proč spolek začíná otevřením právě lesního klubu?

„Lesní klub je takový předstupeň lesní mateřské školy. Je určen pro předškolní vzdělávání dětí a výuka zde probíhá dle konceptu lesních mateřských škol. Největším rozdílem je to, že klub na rozdíl od školy není registrovaný v rejstříku MŠMT a tudíž nedostává finanční podporu na mzdy pedagogů. Na druhou stranu je zde oproti školce výhoda jednodušších pravidel,“ doplňuje Ambrožová.

Veškeré informace o činnosti spolku, fungování lesního klubu i možné podpory naleznete zde.


Zdroj: Zdeňka Brožová, zakladatel spolku Pod lipami, z.s

Fotogalerie
loop jazz

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

loop jazz club
seo uniweb