Cheb: Krajský soud možná otevře ve městě pobočku (TV Západ)

V Chebu by mohla během několika příštích let vzniknout pobočka Krajského soudu Plzeň. V její náplni by byly případy z Karlovarského kraje, který nyní řeší plzeňský soud.

zprávy uniweb weby

"Pan hejtman Kulhánek mě již před několika týdny informoval, že se se zástupci Krajského soudu v Plzni domluvili na tom, že krajská pobočka tohoto soudu pro Karlovarský kraj, by byla lokalizována v Chebu. Vnímám to velice pozitivně, protože to znamená jak lepší využití stávajícího areálu Okresního soudu, tak především to znamená i další kvalifikovaná pracovní místa různých zapisovatelek, ale i samozřejmě z hlediska dodavatelských řetězců – příležitost pro místní podnikatele poskytovat služby jak úředníkům, tak přímo pobočce Krajského soudu," uvítal iniciativu starosta Chebu Antonín Jalovec. 

Stávající budovu vlastní Krajský soud a v nedávno rekonstruované budově jsou vhodné prostory pro účely krajského soudu. V minulosti měl Krajský soud Plzeň pobočku u soudu v Karlových Varech, která ale sloužila jen jako podatelna. Zákonnou iniciativu by měli nejprve schválit krajští zastupitelé. 

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
netConcert

Hlavní zprávy

 

weby uniweb