Aš: Byl vytvořen web o životě ve městě. Cílí na mladé rodiny

Město Aš vytvořilo přehledný web, kde nabízí potřebné informace ze všech oblastí života. Například plánované investice v oblasti bydlení, aktuální nabídky zaměstnání, nebo podporu začínajícím podnikatelům či rodinám v sociální nouzi. Součástí internetových stránek je rovněž formulář pro zasílání dotazů a podnětů, které je možné podávat i anonymně. Stačí zadat zpětnou e-mailovou adresu.

zprávy uniweb weby

www.spokojeniasakovi.cz – Vše přehledně, na jednom místě

Projekt Spokojení Ašákovi je nový komunikační nástroj města Aš, kterým chce občanům přiblížit nejbližší kroky i dlouhodobé cíle v rozvoji služeb a infrastruktury.

„Koncept jsme vytvořili dle základních potřeb, resp. oblastí života a situací, kterými se občané zabývají. Chceme jednoduchým způsobem nabídnout potřebné informace a zároveň efektivně získávat přehled o potřebách občanů a problémech, které řeší,“ řekl k projektu starosta Aše Dalibor Blažek. 

Součástí strategie je koordinace dotčených orgánů, jakož i komunikace a spolupráce s místními neziskovými organizacemi, nebo s regionálními zaměstnavateli, jako partnery. Například úřad vstřícný maminkám, nebo podpora pro pracující rodiče.

Průzkum veřejného mínění
Pro zmapování aktuálních potřeb občanů město spustilo i rozsáhlý průzkum a veřejné besedy, jejichž výsledky mají posloužit k nastavení dalších nástrojů.

„Nechceme přejímat roli jednotlivých členů rodiny ani nijak zasahovat do jejího života. Usilujeme o podporu rodině, jako celku a zároveň lidského kapitálu, což v konečném důsledku vede ke spokojenému životu ve městě,“ podotkla radní pro oblast sociálních věcí Kamila Černá.

Město Aš se v aktivní rodinné politice zaměří zejména na oblasti bydlení, zaměstnání, podnikání, služby, bezpečnost i volný čas. Cílovými skupinami tak budou maturanti, resp. absolventi středních a vysokých škol, mladé páry a manželé, rodiny s dětmi, rodiče samoživitelé, nebo rodiny pečující o osobu blízkou.


Zdroj: Bc. Pavla Sofilkaničová

Policie České republiky, KŘP Karlovarského kraje

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Škoda Octavia 125 Restart2

Hlavní zprávy

 

Policie České republiky, KŘP Karlovarského kraje
seo uniweb