2010 – Cheb: Kamerový systém se rozšíří i na Zlatý vrch (3965) (TV Západ)

Rozšíření kamerového systému v Chebu připravuje město v tomto roce. Stávajících deset kamer posílí poprvé systém mimo centrum města, a to na sídlišti Zlatý vrch.


„Město má připravený projekt prevence kriminality v našem městě. Víme, že vedle klasických ploch, kde je kriminalita v nějakém určitém stupni, by mohlo dojít v budoucnu k nárůstu kriminality na sídlišti Zlatý vrch, a proto jsme se rozhodli připravit podmínky pro to, aby byly umístěny tři kamerové body, tak abychom mohli monitorovat i toto sídliště,“ popsal místostarosta Michal Pospíšil.

Dalším důvodem jsou finanční prostředky v rámci Integrovaného programu rozvoje města, kdy se má do sídliště investovat více než 100 milionů a ty bude potřeba také účinně ochránit. 

„Do budoucna město Cheb zamýšlí revitalizovat celé toto sídliště, které je zásadním problémem s tím, že je ve stavu již neodpovídajícím, to znamená, že tam potřebujeme rozšířit parkovací místa, změnit některé přístupové komunikace a v rámci toho zabezpečit pořádek,“ vysvětlil Pospíšil.

Rozšíření systému vyjde na 1,3 milionu korun, přičemž většina částky půjde na zajištění přenosu signálu. Město počítá s dotací z programu Prevence kriminality Ministerstva vnitra ve výši 750 tisíc korun.

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

NetConcert Angelique Kidjo
weby uniweb