Online Před 3 měsíci

Nájemné bydlení zdražuje

Nájemné byty v Praze a dalších krajských městech se v poslední době zdražily. Byty 2+kk nyní stojí v Praze 19 000 Kč, zatímco 1+kk jsou za 14 000 Kč. Růst cen nájmů je důsledkem různých faktorů na trhu nemovitostí a ekonomiky. Poptávka po nájemním bydlení zůstává vysoká, což zvyšuje ceny.

Blog
Před měsícem
REGIONZAPAD.CZ

Česká zemědělská půda je plná pesticidů

Zemědělská půda v Česku je znečištěná pesticidy z minulosti, ukazuje výzkum Mendelovy univerzity. Pesticidy, některé i zakázané v EU, ovlivňují biodiverzitu a zdraví lidí. Vědci varují o nelegálním použití pesticidů a agrochemikálií.

Blog
Před měsícem
REGIONZAPAD.CZ

Messi neplánuje opustit hřiště

Fotbalová hvězda Lionel Messi promluvila o konci kariéry a vznesla bouři na webu. Messi ujišťuje, že neplánuje opustit hřiště a chce pokračovat, dokud bude schopen hrát na vysoké úrovni.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONZAPAD.CZ

Zkrátí nový stavební zákon přípravu staveb?

Nový stavební zákon č. 283/2021 Sb. přináší zásadní změny pro architekty, projektanty, stavební firmy atd. Postupné nabývání účinnosti začíná 1. ledna 2024 (vyhrazené stavby) a 1. července 2024 (ostatní oblasti).

Blog
Před 2 měsíci
REGIONZAPAD.CZ

Rusko obvinilo Mezinárodní olympijský výbor z diskriminace

Rusko obvinilo Mezinárodní olympijský výbor (MOV) z diskriminace a zastrašování jejich sportovců, což vyvolává mezinárodní zájem a otázky.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONZAPAD.CZ

Výplata vkladů po krachu Sberbank

Výplata vkladů po zkrachovalé Sberbank začala 18. března 2024. Věřitelé mohou žádat o vyplacení pohledávek osobně nebo on-line. Komerční banka uvádí značný zájem. Celkem by mělo být vyplaceno zhruba 57 miliard korun pro přes 15 000 věřitelů.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONZAPAD.CZ

Biatlonové mistrovství republiky zrušeno

Letošní biatlonové mistrovství republiky bylo zrušeno kvůli nedostatku sněhu. Klimatické změny ovlivňují nejen životní prostředí, ale také sportovní události. Je nutné se zaměřit na ochranu životního prostředí a snižovat emise skleníkových plynů.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONZAPAD.CZ

Macháč a Menšík slaví kariérní maxima

Čeští tenisté Tomáš Macháč a Dalibor Menšík slaví kariérní maxima a potvrzují vzestup českého tenisu. Macháč je nyní 121. na žebříčku ATP, zatímco Menšík drží 435. pozici. Jejich úspěchy ukazují český tenis má budoucnost a talentované hráče schopné vyplnit mezery po odchodu zkušených hráčů.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONZAPAD.CZ

Český tenisový svaz má vrátit téměř 30 milionů korun

Český tenisový svaz má vrátit téměř 30 milionů korun, které získal prostřednictvím dotací od Národní sportovní agentury (NSA), za nesprávně využité finance. ČTS nyní čelí těžkému úkolu najít způsob, jak finanční podporu vrátit a zároveň nepoškodit český tenis.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONZAPAD.CZ

Elektromobilita ztrácí - automobilky hledají alternativní cesty

Rozhodování dodavatelů automobilového průmyslu mezi spalovacími motory a elektromobily komplikuje zpomalující prodej elektromobilů a zájem o alternativní paliva. Spolupráce či konsolidace mezi dodavateli by mohly být řešením nejistoty.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONZAPAD.CZ

Velké změny u hokejových akademií

: Důraz na výsledky mládeže a týmové výkony ovlivní kluby, mladé hokejisty a jejich rodiny. Cílem je zlepšit úroveň mládežnických soutěží a konkurenceschopnost českého hokeje. Financování akademií bude rozdělováno podle sportovních výsledků.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONZAPAD.CZ

Zářivá kometa 12P/Pons-Brooks se blíží, prolétá každých 71 let

Kometa 12P/Pons-Brooks nabízí vzácnou podívanou viděnou jednou za 71 let. Nejlepší období pro pozorování začíná nyní a potrvá do poloviny dubna. Zájemci by měli připravit dalekohledy a fotoaparáty pro nezapomenutelný vesmírný zážitek.

25

Blog
Před 2 měsíci
REGIONZAPAD.CZ

Atletické hvězdy v Ostravě

Ostrava láká největší atletické hvězdy díky výjimečnému zázemí a programu. Sportovní úspěch města představuje příležitost prezentovat se jako ideální místo pro vrcholné sportovní akce a navázat mezinárodní kontakty.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONZAPAD.CZ

Falešné vstupenky na AC Milán šokují veřejnost

Šokující zprávy o falešných vstupenkách na utkání AC Milán rozčilují majitele stadionu. Jiří Tvrdík, majitel SK Slavia Praha, zvažuje změnu vstupenkového systému, aby se předešlo problémům s padělateli. Kluby upozorňují fanoušky na důsledky nákupu vstupenek z neověřených zdrojů.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONZAPAD.CZ

Ovlivňování závodů Formule 1

Prezident FIA, Jean Todt, je vyšetřován kvůli údajnému ovlivňování závodů Formule 1, což by mohlo mít závažné důsledky pro celý svět tohoto motoristického sportu. FIA zdůrazňuje důraz na férovost a transparentnost pravidel.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONZAPAD.CZ