Vyrážíte do přírody? Na tuto výbavu byste neměli zapomenout

4

výlety do přírody


Aktuálně to vypadá, že koronavirová pandemie tak nějak nespěje ke svému konci. Naopak se blíží třetí vlna, která může být silnější a delší. Přesto se ještě stále dá nemoci Covid-19 i stereotypu spojenému s lockdownem utéct. Ideálně do přírody. Vždyť existuje spousta koutů světa, které stojí za to navštívit. Příroda láká každého. Stačí si jen vzít tu správnou výbavu a vyrazit na pohodový trek někam do hor. Na co byste aktuálně neměli zapomínat? V následujících řádcích vám dáme hned několik zajíma

Kvalitní oblečení jako základ

V první řadě byste se měli soustředit na správné oblečení. Trekové oděvy jsou dnes k dispozici v mnoha různých variacích. Dbát byste nyní v zimě měli především na to, aby vás svrchní vrstva ochránila před větrem a také deštěm. Prostě si ověříte nepromokavost a neprostupnost větru. Jinak musí být třeba taková bunda lehká a maximálně příjemná na nošení. To samé platí i o kalhotách. V neposlední řadě nelze zapomenout ani na spodní oblečení. Vždyť právě to odvádí pot z povrchu těla a dává nám potřebné teplo. Tak už sedněte k počítači. Najděte si třeba nějakou ubytovací kapacitu a můžete vyrazit. Na Slovensku nabízí třeba luxusní známý hotel Chopok.

Kochejte se přírodou

Pohledy do přírody neomrzí fakticky nikdy. Stačí se jen zastavit a dívat se třeba na zvěř, která se prohání po loukách a lesích. Pokud si pořídíte správnou optiku, není co řešit. Koupit dalekohled dnes není nijak výrazně náročné. V potaz při jeho výběru byste měli brát hlavně samotnou míru zvětšení a také značku. Ideální volbou jsou standardní dalekohledy pro obě oči, nikoli jen ty pro oko jedno.

Bez nože se do lesa nevyráží

Správný muž by měl mít nůž. O tom žádná. Rozhodně se ale vyplatí vzít nějaký, který se bude vyznačovat vysokou kvalitou. Výbornou volbu jsou třeba švýcarské zavírací nože. Zvolit nože Victorinox zkrátka a jednoduše stojí za to. Vyznačují se spoustou funkcí a maximální ostrostí.

Zdroj obrázku: Sergey Nivens / Shutterstock.com


Autor: Redakce REGIONZAPAD.CZ Článek může obsahovat komerční sdělení.

Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
seo uniweb