Tříkrálová sbírka na Karlovarsku podpoří provoz stacionáře pro osoby s Alzheimerovou chorobou

0

tříkrálová sbírka, karlovarsko, stacionář, alzheimerova choroba, koledníci


V Karlovarském kraji byla slavnostně zahájena Tříkrálová sbírka 2022. V Karlových Varech a okolních městech a obcích ji organizuje Farní charita Karlovy Vary. Před magistrátem města koledníkům požehnal emeritní biskup František Radkovský. Koledníkům, charitě i dárcům poděkoval za solidaritu a sounáležitost také hejtman Karlovarského kraje a primátorka města.

Výtěžek z Tříkrálové sbírky bude na Karlovarsku použit na úhradu části nákladů potřebných na provoz Týdenního stacionáře pro osoby s Alzheimerovou chorobou v Karlových Varech. Na Sokolovsku pak peníze využijí na obnovu Farního šatníku a sociálního zázemí pro jeho návštěvníky, dále na podporu provozu Tříkrálového obchůdku a část finančních prostředků získá také Mobilní hospic sv. Jiří. Farní charita Cheb pak podpoří služby Hospicu sv. Jiří, přispěje na zabezpečení a rozvoj služeb poskytovaných lidem v nouzi, na rozvoj služeb Diecézní charity Plzeň realizovaných v Chebu a přispěje na léčbu a rehabilitaci pana J. Rady, kterou nehradí zdravotní pojišťovna.

Přispět do sbírky mohou lidé tradičně, tedy do kasiček koledníků či do statických kasiček, jež jsou umístěny ve veřejných prostorech. V letošním roce jsou kasičky opatřeny QR kódem, přes který je také možné sbírku podpořit. Dále mohou lidé posílat finanční dary prostřednictvím online kasičky, případně také převodem na účet. Pro podporu sbírky je možné opět posílat dárcovské sms zprávy.

Zdroj: Krajské listy

Foto: Vojta Pospíšil


Autor: 3 Admin Článek může obsahovat komerční sdělení.

Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
seo uniweb