Region: V Lokti se za podpory kraje uskuteční prestižní motokrosové závody

0

motokros, loket, město loket, karlovarský kraj


Kromě toho, že se za několik dní uskuteční v motokrosovém areálu Loketské serpentiny jeden z největších motoristických závodů u nás - Mistrovství světa v motocrossu ve třídách MXGP a MX2, míří sem i další prestižní akce. Na konci září bude Loket hostit FIM Sidecar Motocross World Championship 2024. Rada Karlovarského kraje na jednom ze svých posledních zasedání odsouhlasila podporu i této akci, a to ve výši 100 tisíc korun.

„Obrátili se na nás zástupci Automoto klubu Loket se žádostí o poskytnutí dotace na částečnou úhradu nákladů spojených s organizací mistrovství světa v sajdkárách. Důvodem podání žádosti mimo vypsaný dotační titul, ze kterého jsou podporovány sportovní akce tohoto typu, bylo pozdní schválení závěrečného kalendáře Mezinárodní motocyklovou federací FIM. Vzhledem k tomu, že se jedná o další velkou akci světového významu, která přiláká k nám do regionu tisíce návštěvníků, rozhodli jsme se žádosti vyhovět,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Podpořit závodníky na sajdkárách a sledovat ty nejlepší jezdce na světě budete moci ve dnech 28. - 29. září. Ještě předtím, ve dnech 20. - 21. července, se zde bude konat Mistrovství světa v motocrossu ve třídách MXGP a MX2. Stejně jako v předchozích letech bude součástí šampionátu vložený závod EMX2T a finálové závody ve třídách EMX65 a EMX85. Jak už bývá zvykem, kromě napínavé podívané se návštěvníci mohou těšit také na zajímavý doprovodný program. Veškeré potřebné informace najdou zájemci na webu Automoto klubu Loket. Karlovarský kraj podpořil konání této akce částkou 400 tisíc korun.

Zdroj: Krajské listySouvisející

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář