Březová: Na Krimifest zavítá „Kmotr“ Vetchý (TV Západ)

0

březová, krimifest, ondřej vetchý, festival, koncert, výstava, michal bedeč, beseda, filmová nabídka, sběratelé kostí, program, nadace


Březová u Sokolova bude od středy 6. listopadu znovu hostit pětidenní festival žánrových filmů s názvem Krimifest. Prostory zdejšího Kulturního domu a Multifunkčního centra zažijí koncerty, výstavu, ale především filmy.

„Krimifest nám začne ve středu 6. listopadu slavnostním zahajovacím koncertem. Bude to benefiční koncert Hudby hradní stráže a Policie ČR. Výtěžek bude, opět jako před dvěma lety, věnován Nadaci policistů a hasičů. Od čtvrtka do neděle poběží filmová promítání, jelikož se jedná o filmový festival. Vrcholem festivalu bude určitě páteční večer 8. listopadu, kdy nás navštíví český herec Ondřej Vetchý. Od 19:00 hodin s ním bude probíhat beseda. Policie ČR také chystá program - na pátek dopoledne pro školy a veřejnost. Festival zakončí v neděli 10. listopadu koncert filmové hudby, na kterém vystoupí orchestr a sbory Základní umělecké školy Horní Slavkov, Loket,“ popsal vedoucí Kulturního centra Michal Bedeč. 

Novinkou pro letošní ročník je spolupráce s Kriminalistickým ústavem Policie ČR. Ten připravuje pro návštěvníky poutavě zpracovanou antropologickou výstavu s názvem „Sběratelé kostí“. Chystá se i zajímavá přednáška pražských antropologů pro školáky.

Filmová nabídka obsahuje celkem 8 titulů včetně trháku Joker  za zvýhodněné vstupné. 

„Festival pro letošní rok získal záštitu policejního prezidenta. Hlavním pořadatelem je město Březová a spolupracujeme kompletně s Policií ČR, s Krajským ředitelstvím policie a Územní odbor Sokolov,“ dodal Bedeč. 

Podrobné informace o programu festivalu najdete na stránkách www.mfc-brezova.cz.Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář