2009 – Cheb: Začala výsadba stromů na pěší zóně (3903) (TV Západ)

0

2009, archiv, cheb, pěší zóna, výsadba stromů, etapa, bulvár, michal pospíšil, práce, rekonstrukce, projekt


Výsadba stromů na pěší zóně právě proběhla. Šest okrasných hrušní a pět platanů javorolistých krášlí bulvár prozatím v první části, která je tímto počinem již dokončena.

„Jsou zde agrotechnické lhůty. Tzn., že jsme museli počkat než stromy byly vydolovány, než k nám přijely z Belgie, takže i ten transport. A podzimní část je nejoptimálnější pro to, aby došlo k výsadbě a minimalizovaly se tak ztráty,“ sdělil místostarosta Michal Pospíšil.

Instalace dřevin byla podle projektu naplánována na období konce listopadu a čekalo se na teplejší počasí. Mezitím se již intenzivně pracuje na druhé etapě, která je vymezena ulicí Májovou a náměstím. Zde jsou termíny plněny a je možné, že dojde i k dřívějšímu dokončení. 

„Tzn., že oproti plánovanému jaru 2011 nebo červnu 2011 bychom se chtěli pokusit tak, abychom již na podzim 2010 byli s třetí fází hotovi. Ale tady bych nerad ještě předjímal, je to teprve v jednání,“ dodal místostarosta.

Rekonstrukce chebské pěší zóny je největší projekt posledních let. Rekonstrukce se pohybuje ve výši 140 milionů korun. Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář