2000 – Cheb: Vybudování Průmyslové zóny stále provází nejistota (TV Západ)

0

2000, archiv, cheb, průmyslová zóna, nejistota, lokalita, obchvat města, vlastníci, zastupitelé, radnice, václav jakl, nezaměstnanost, pracovní místa, plán, etapa


Chebská radnice stále nemá jistotu, zda se jí podaří zrealizovat myšlenku vybudování průmyslového parku ve vytipované lokalitě u obchvatu města. V první etapě totiž počítá s investicemi do pozemků o rozloze asi 50 hektarů, kde však má v majetku pouze pětinu půdy.

Čtrnáct oslovených vlastníků zbývajících pozemků předložilo radnici cenovou nabídku – 200 korun za metr čtvereční, což ale zastupitelé neakceptovali s tím, že únosných je max. 75 korun za metr čtvereční. K tomuto rozhodnutí se vlastníci dosud nevyjádřili. 

„Jsou to kroky, které logicky navazují. My jsme se zeptali vlastníků. Vlastníci nám řekli svůj názor. Do zastupitelstva šel návrh z hlediska našeho a nyní je třeba další krok, zda vlastníci souhlasí,“ vysvětlil postup starosta Václav Jakl. 

V této situaci městu nahrává i fakt, že radnice byla oslovena dalším zájemcem, který je vlastníkem jiných pozemků v blízkosti obchvatu, a byl by je ochoten prodat. 

„Kdyby se stalo, že nepřistoupí, tak ještě varianta jiného vlastníka. A kdyby to na tomto mělo zhavarovat, tak by to byla určitě škoda pro město,“ dodal starosta.

Průmyslová zóna by pravděpodobně přinesla stovky pracovních míst a výrazně by tak omezila růst nezaměstnanosti v okrese. V první etapě město plánuje vybudovat do roku 2003 na 50 hektarech nové komunikace a sítě za 120 milionů korun. Polovinu z této sumy má hradit Evropská unie, čtvrtinu stát v rámci projektu Podpory průmyslových zón a zbytek město. Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář