Žlutice: Lesnická škola představila novinky ve výuce (TV Západ)

5 0

žlutice, lesnická škola, radka stolariková, milan fořt, josef novotný, kryštof pisinger, jiřina čechová, marie soukalová


Střední lesnická škola ve Žluticích se chystá na přijímací řízení a nabízí možnost zájemcům se podívat na řadu novinek, které zde v poslední době zavedli. Od roku 1989, kdy škola oficiálně vznikla, zde vystudovala řada těch, kteří nacházejí uplatnění v lesnictví, dřevařském průmyslu nebo zahradnictví a květinářství.

„Škola má dnes přes 250 žáků, pedagogů je dohromady okolo 30. Nabízené obory jsou – dva maturitní, a to je obor lesnictví a zahradnictví. Potom nabízíme učební obory - lesní mechanizátor, zahradník, včelař a zahradnické práce,“ uvedla Radka Stolariková, ředitelka Střední lesnické školy ve Žluticích. 

Ve výuce nechybí ani ekonomika či angličtina. V zařízení kladou hlavní důraz na praxi a studenti se dostanou k řadě zajímavých činností.

„My je připravujeme zejména v maturitních oborech na práci revírníka, resp. hajného. Tzn., člověka, který má na starost určitou část lesního území a aby získal znalosti, které bude k práci potřebovat. Tam jsou obory – pěstování lesa, ochrana lesa, lesní těžba, apod. V učňovských oborech, které zde máme, naše žáky připravujeme pro to, aby zvládli jednotlivé technologie od těžby, přes ochranu, pěstování či pěstitelské činnosti. Soustřeďujeme se tam ale na tu praktickou stránku,“ potvrdil Milan Fořt, učitel odborných předmětů.

Zájemci mohou získat během studia řidičský průkaz na skupin B a T tedy na osobní auto i traktor. Ti, kteří se věnují myslivosti a mají dobrý prospěch, si mohou udělat lovecký lístek. 

„Není vy jímkou, že zde mají své psy. Intenzivně se věnují např. myslivosti a s tím souvisejícímu lesnickému nebo mysliveckému troubení, vábení zvěře apod. V tom máme úspěchy, a to i na mezinárodní úrovni,“ doplnil Fořt.

„Lesu zdar. Jmenuji se Josef Novotný a jsem studentem 3. ročníku na Střední lesnické škole ve Žluticích. Věnuji se vábení jelenů. Většinou vábíme na tuto rakouskou řevnici Faulhaber. Předvedu vám hlas starého hledajícího jelena,“ vystřihl dokonalou ukázku student, loni třetí na juniorském Mistrovství ČR. 

Své zájmy mohou studenti na škole rozvíjet a připravovat se na další studium na vysoké škole nebo na své povolání. Reference od absolventů jsou často tím impulsem, kdy se mladý člověk rozhodne ke studiu ve Žluticích.Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář