Žlutice: Lesnická škola představila novinky ve výuce (TV Západ)

18 0

žlutice, lesnická škola, radka stolariková, milan fořt, josef novotný, kryštof pisinger, jiřina čechová, marie soukalová


Střední lesnická škola ve Žluticích se chystá na přijímací řízení a nabízí možnost zájemcům se podívat na řadu novinek, které zde v poslední době zavedli. Od roku 1989, kdy škola oficiálně vznikla, zde vystudovala řada těch, kteří nacházejí uplatnění v lesnictví, dřevařském průmyslu nebo zahradnictví a květinářství.

„Škola má dnes přes 250 žáků, pedagogů je dohromady okolo 30. Nabízené obory jsou – dva maturitní, a to je obor lesnictví a zahradnictví. Potom nabízíme učební obory - lesní mechanizátor, zahradník, včelař a zahradnické práce,“ uvedla Radka Stolariková, ředitelka Střední lesnické školy ve Žluticích. 

Ve výuce nechybí ani ekonomika či angličtina. V zařízení kladou hlavní důraz na praxi a studenti se dostanou k řadě zajímavých činností.

„My je připravujeme zejména v maturitních oborech na práci revírníka, resp. hajného. Tzn., člověka, který má na starost určitou část lesního území a aby získal znalosti, které bude k práci potřebovat. Tam jsou obory – pěstování lesa, ochrana lesa, lesní těžba, apod. V učňovských oborech, které zde máme, naše žáky připravujeme pro to, aby zvládli jednotlivé technologie od těžby, přes ochranu, pěstování či pěstitelské činnosti. Soustřeďujeme se tam ale na tu praktickou stránku,“ potvrdil Milan Fořt, učitel odborných předmětů.

Zájemci mohou získat během studia řidičský průkaz na skupin B a T tedy na osobní auto i traktor. Ti, kteří se věnují myslivosti a mají dobrý prospěch, si mohou udělat lovecký lístek. 

„Není vy jímkou, že zde mají své psy. Intenzivně se věnují např. myslivosti a s tím souvisejícímu lesnickému nebo mysliveckému troubení, vábení zvěře apod. V tom máme úspěchy, a to i na mezinárodní úrovni,“ doplnil Fořt.

„Lesu zdar. Jmenuji se Josef Novotný a jsem studentem 3. ročníku na Střední lesnické škole ve Žluticích. Věnuji se vábení jelenů. Většinou vábíme na tuto rakouskou řevnici Faulhaber. Předvedu vám hlas starého hledajícího jelena,“ vystřihl dokonalou ukázku student, loni třetí na juniorském Mistrovství ČR. 

Své zájmy mohou studenti na škole rozvíjet a připravovat se na další studium na vysoké škole nebo na své povolání. Reference od absolventů jsou často tím impulsem, kdy se mladý člověk rozhodne ke studiu ve Žluticích.Související

Komentáře

 • Včera

  please visit us :
  https://hpx7.com ??????
  https://hky7.com ?????
  https://kyb7.com ??????????

 • Před 3 měsíci

  Great article! All the articles you have, they enjoy reading and learning a lot. Your article is very helpful for me. I hope you will continue to write such good articles as well
  ??????

 • Před 3 měsíci

  Thanks for sharing the list of dofollow blogs but I cant comment on Basicblogtips, Kongtechnology and Pubarticles. Growmap is a nofollow blog now. Please remove those blogs from your dofollow commenting site list.
  ??????

 • Před 3 měsíci

  Such a more valuable information.I also read your all High DR Blog Commenting Site.Realy your all sites are High PR.Thanks for suggestion
  ???

 • Před 3 měsíci

  thanks for sharing a wonderful site all site are very good working i have check all site and mostly site are very good working please keep it up
  ??????

 • Před 3 měsíci

  This is a very informative and helpful post, very honest and practical advise. It’s very helpful for all new comer public. Specially this complete information will be helping to the newcomer. Thanks!
  ????

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář