Sokolov: Rozsvěcení vánočního stromu

0

sokolov, staré náměstí, rozsvícení, vánoční strom, překvapení, trhy, jmelí, vánočka, běh


Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Starém náměstí je plánováno na 1. prosince od 17:45 hodin, kdy letos bude pojato opravdu netradičně a s překvapením. První adventní neděle 1. prosince toho ovšem nabídne mnohem více.

Jedním ze symbolů vánoc je třeba také jmelí, o kterém se říká, že když nám bude darováno, bude nám s ním darováno štěstí. Proto nenechte nic náhodě a přijďte už od 14 hodin na Vánoční trhy, kde bude k dostání nejen jmelí, kterým přinesete štěstí svým blízkým, ale náměstím se ponese vůně svařeného vína, perníčků a dalších dobrot. Poklidnou a kouzelnou atmosféru od začátku dokreslí několik vystoupení dětí ze sokolovských mateřských škol. Z rukou starostky města a dalších zastupitelů se můžete nově těšit na koláčky a svařené víno, až do 15 hodin. 

Vánočka – sladký symbol Vánoc, který by měl být dle tradice pečen až na Štědrý den. Válečky kynutého těsta plné rozinek, které se zaplétají do sebe a bývají často pro hospodyňky velkou zkouškou. Zaplétají a zaplétají, stejně, jako se budou v první adventní neděli zaplétat nohy závodníků Adventního běhu. Ten bude startovat od 14:30 hodin na Starém náměstí. Pokud nejste zrovna běžci, přijďte alespoň fandit těm, kteří v zimě a na sněhu budou překonávat své síly.

"Protože vánoční svátky jsou především o spojování lidí a vzájemné pohodě, jsme rádi, že díky projektu „Advent v maskách – DF/EÚS/EGR/0121“ přivítáme na Starém náměstí v rámci první adventní neděle od 15 hodin Schwandorfské hudební mládežnické uskupení Duo Kerschnies a bavorského Mikuláše doprovázeného andělem, který bude obdarovávat sladkostmi přítomné děti. Ti pak budou vystřídáni v 16:15 hodin Pavlínou Jíšovou & Přelety MS. Populární folková zpěvačka s brněnskou kapelou budou pomyslným předskokanem již zmíněnému slavnostnímu rozsvěcení vánočního stromu," uvádí na svých facebookových stránkách Městský dům kultury Sokolov / Sokolovské infocentrum.

"A víte o tom, že na Štědrý den by se podle tradice nemělo prát prádlo? Prý to nosí smůlu a mnoho chybných kroků v roce následujícím. Chybu ale rozhodně neuděláme, když první adventní neděli zakončíme v Klášterním kostele sv. Antonína Paduánského, kde se od 18 hodin uskuteční koncert kapely Neřež," dodávají organizátoři.


Zdroj: facebookové stránky Městský dům kultury Sokolov / Sokolovské infocentrum. Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář