Mattoni Expressem z Karlových Varů do Kyselky

0

karlovy vary, zajímavosti, mattoni express, prázdniny, kyselka, turisté, motorový vlak, singrovka


O prázdninových sobotách vypraví České dráhy elegantní motorový vlak Singrovka z první poloviny 60. let 20. století do bývalých vyhlášených lázní Kyselka a za turistickými zajímavostmi v okolí.

Vlak pojede z karlovarského dolního nádraží do Vojkovic a odtud bude pokračovat dál až do obce Kyselka po vlečce firmy Mattoni, po níž běžně osobní vlaky nejezdí.  

Vlak bude odjíždět z dolního nádraží v Karlových Varech v 09:30 hodin, pojede přes Dalovice, Hájek, Ostrov nad Ohří a Vojkovice a v 10:55 hodin dorazí do Kyselky. Následovat bude výletní jízda do Vojkovic a zpět do Kyselky a v 15:15 hodin vlak vyrazí zpět do Karlových Varů. Příjezd na dolní nádraží bude v 16:35 hodin.

Jízdenky je možné koupit v předprodeji ve všech pokladnách v síti ČD. Doprodej bude zajišťovat vlakový personál přímo ve vlaku.

Program
    • Termíny jízd jsou o prázdninových sobotách 29. června, 6., 13., 20. a 27. června a 3., 10., 17., 24. a 31. srpna 2019. 
    • Pro výletníky budou připravené bezplatné komentované prohlídky areálu lázní Kyselka. Cestující z historického vlaku mohou navštívit také Mattoni Muzeum, kde dostanou 50% slevu ze vstupného, nebo se mohou vydat na turistický výšlap na rozhlednu Bučina.

Více na stránkách zde.


Zdroj: Ing. Gabriela Novotná, regionální tisková mluvčí Českých drahSouvisející

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář