Mariánské Lázně: Řídil pod vlivem drog

0

mariánské lázně, řidič, vozidlo, kontrola, alkohol, drogy, policie


Policisté z Obvodního oddělení v Mariánských Lázních sdělili podezření 27letému muži z Náchoda ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Toho se měl dopustit 18. července 2019 v Mariánských Lázních. Řidič měl v nočních hodinách řídit vozidlo značky Volkswagen Golf po ulici Husova, kde byl policejní hlídkou zastaven a zkontrolován. Policisté muže vyzvali, aby se podrobil orientační zkoušce na zjištění přítomnosti omamných a psychotropních látek v těle. Muž souhlasil a jeho test vyšel s pozitivním výsledkem na látku metamfetamin. Další jízdu mu policisté zakázali. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

O několik dní později řešili policisté z Obvodního oddělení v Chodově podobný případ. Ti sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání 38letému muži ze Sokolovska.

Muž měl řídit osobní motorové vozidlo značky Volkswagen Caddy z Rotavy směrem do Vřesové, kde byl policisty zastaven. Policisté během kontroly řidiče vyzvali, aby se podrobil orientační dechové zkoušce. Muž souhlasil a nadýchal 1,21 a 1,26 promile alkoholu. Následnou kontrolou policejní hlídka dále zjistila, že řídí vozidlo i přesto, že mu byl Okresním soudem v Sokolově vysloven zákaz řízní všech motorových vozidel. Další jízdu mu policisté zakázali. Za uvedené jednání mu hrozí v případě prokázání viny trest odnětí svobody až na dva roky.

nprap. Mgr. Soňa PodlahováSouvisející

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář