Karlovy Vary: Třináct cizinců bylo vyhoštěno z České republiky

0

karlovy vary, policie, akce, vyhoštění, cizinci


V úterý dne 12. března 2019 proběhla v dopoledních hodinách v Karlových Varech policejní akce, které se účastnili policisté z odboru cizinecké policie ve spolupráci s Oblastním inspektorátem práce pro Plzeňský a Karlovarský kraj.

Policejní akce ve formě pobytové kontroly byla zaměřena na kontrolu oprávněnosti pobytu cizinců na území České republiky, na dodržování zákona o pobytu cizinců na území ČR, a to zejména v oblasti výkonu zaměstnání cizinců na území ČR. Kontrola mimo jiné byla zaměřena na pravost a platnost předkládaných cizozemských dokladů totožnosti, ale také na pátrání po hledaných a pohřešovaných osobách a věcech.

Do akce bylo nasazeno na čtyři desítky policistů, včetně dvou policejních psovodů. V rámci akce bylo zajištěno 15 cizinců, kdy u 13 z nich bylo zahájeno správní řízení o správním vyhoštění z území členských států. Tito cizinci na území České republiky vykonávali zaměstnání bez povolení k zaměstnání, ačkoli je toto povolení podmínkou k jeho výkonu. Během včerejšího dne si všichni cizinci převzali od policistů Rozhodnutí o správním vyhoštění. U dalších dvou cizinců bylo po prověřování zjištěno, že se jedná o rodinné příslušníky občana Evropské unie, a proto byli po provedených nezbytných úkonech propuštěni ze zajištění.

nprap. Bc. Zuzana TýřováSouvisející

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář