Karlovy Vary: MHD pojede podle prázdninových jízdních řádů

0

karlovy vary, mhd, jízdní řád, provoz


Statutární město Karlovy Vary a Dopravní podnik města Karlovy Vary se rozhodly od této středy, 25. března, přejít na provoz MHD dle prázdninových jízdních řádů.

Opatření potrvá do odvolání.

Podrobné informace o městské hromadné dopravě na www.dpkv.cz.

K tomuto kroku přistoupil i Karlovarský kraj - viz níže.

Veřejná linková autobusová doprava v našem kraji přechází na prázdninový provoz.

Další opatření, které má bránit šíření koronavirové nákazy, realizuje ve veřejné linkové dopravě Karlovarský kraj. Jedná se o dočasné zavedení tzv. „prázdninového provozu.“ Opatření na území regionu vstoupí v platnost během čtvrtka 26. 3. 2020 a navazuje na vládní zákaz účasti žáků a studentů ve vzdělávacích zařízeních od 12. 3. 2020. Kraj zároveň doporučí městům a obcím směrovat stejný pokyn k dopravcům, se kterými mají uzavřenou smlouvu.

„Zavedení prázdninového provozu ve veřejné linkové dopravě znamená, že spoje, které jezdí pouze ve dnech školního vyučování, nebudou dočasně v provozu, naopak spoje, které jezdí pouze o prázdninách, začnou jezdit,“ vysvětlil náměstek hejtmana Martin Hurajčík.

Technicky toho lze dosáhnout schválením výlukových jízdních řádů, kterými se u „školních“ spojů rozšíří platnost omezení provozu o časový úsek (nejede: 26. 3.2020 – 30. 4.2020), u „ prázdninových“ spojů se období provozu rozšíří o časový úsek (jede: 26. 3.2020 – 30. 4. 2020).

„Platnost výlukových jízdních řádů pak můžeme ukončit ve chvíli, kdy se situace ohledně šíření koronaviru změní natolik, že se žáci škol budou moci vrátit do vyučování. V takové chvíli okamžitě začínají platit běžné jízdní řády,“ dodal Martin Hurajčík s tím, že kraj ale zároveň dbá na to, aby se lidé po celém regionu bez problémů dopravili do práce a zpět. Dopravci na opatření upozorní cestující vyvěšením informačního letáku přímo v autobusu.

 „Dočasné zavedení prázdninového provozu jako krizového opatření také sníží finanční náročnost systému provozu veřejných autobusových linek, a to s ohledem na omezení případných ztrát dopravců,“ uzavřel Martin Hurajčík. 

Zdroj: Jan Kopál, tiskový mluvčí Magistrátu města Karlovy Vary 
           Mgr. Jana Pavlíková, tisková mluvčí Krajského úřadu Karlovarského krajeSouvisející

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář