Karlovarsko: Vnikl do domu. Odcizil vše, co mu přišlo pod ruku

0

karlovarsko, krádež, odcizení, dům, policie, škoda


Karlovarští kriminalisté zahájili trestní stíhání jednatřicetiletého muže z Nejdku, kterého obvinili ze spáchání přečinů krádeže a porušování domovní svobody. Obviněný tak pokračuje v trestné činnosti, jelikož krádeží se měl dopustit už v první polovině ledna.

Tentokrát měl v sobotu dne 25. ledna letošního roku vniknout ve večerních hodinách do zrovna prázdného rodinného domu na Karlovarsku. Ten měl procházet a hledat, co by z domu mohl odcizit. Nakonec měl vzít kabelku, mobilní telefon, šperky, kosmetiku a finanční hotovost. Kromě toho měl také odcizit klíč od vozidla, které bylo zaparkované před domem. To si měl následně otevřít, prohledat, ovšem nic z něho neodcizit. Poté měl rodinný dům se všemi odcizenými věcmi opustit. Majiteli měl tímto svým jednáním způsobit škodu téměř 150 tisíc korun.

Kriminalisté se případem začali okamžitě zabývat a o dva dny později muže zadrželi. Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, což akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby.

V případě prokázání viny hrozí jednatřicetiletému muži trest odnětí svobody až na pět let.

nprap. Jakub KopřivaSouvisející

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář