Karlovarsko: Svým spolužákům poskytl drogu

0

karlovarsko, škola, učitel, žák, spolužáci, drogy, policie


V září minulého roku na policii oznámilo vedení jedné ze základních škol na Karlovarsku, že jejich učitel nalezl u žáka sáček se zelenou rostlinnou hmotou, u které měl podezření, že by se mohlo jednat o marihuanu.

Policisté zjistili, že mladistvý chlapec z Karlovarska měl přinést do školy sáček naplněný zelenou rostlinnou drtí. Marihuanu měl ve dvou případech nabízet a následně zdarma poskytnout dvěma mladším nezletilým spolužákům. Policisté zajištěnou hmotu zaslali na odbornou expertízu, kde byla zjištěna přítomnost D-9-tetrahydrokanabinolu, což je psychotropní látka, která je uvedena v příloze č. 4 nařízení vlády č. 463/2013 Sb., o seznamech návykových látek a k zacházení s touto látkou je třeba zvláštního povolení.

Kriminalisté z druhého oddělení obecné kriminality v Karlových Varech zahájili trestní stíhání mladistvého chlapce a obvinili ho ze spáchání provinění nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami v jednočinném souběhu s proviněním šíření toxikomanie.

V případě prokázání viny hrozí obviněnému trest odnětí svobody až na 2,5 roku.

nprap. Eva ValtováSouvisející

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář