Horní Slavkov: Oheň zničil podkroví rodinného domu

0

horní slavkov, požár, oheň, rodinný dům, obyvatelé, hasiči, škoda, střecha, likvidace


Hustý černý kouř vycházející z jedné místnosti zpozorovali obyvatelé rodinného domu v Horním Slavkově na Sokolovsku. Snažili se použít ruční hasicí přístroj, požár v místnosti už ale byl tak rozšířený, že museli dům opustit a zavolat hasiče.

Při příjezdu první jednotky hasičů na místo byl zakouřený již celý prostor obytného podkroví domu, v místnosti zasažené požárem docházelo k silnému plamennému hoření. Oheň se zároveň šířil do střechy domu. Hasiči použili na likvidaci plamenů vodní proud uvnitř domu i z venku na ochlazování střechy, pod eternitovou krytinou se požár stále šířil střechou. Z koše automobilového žebříku tak hasiči použili speciální hasicí zařízení Cobra, museli také část hořící střechy rozebrat. Po třech hodinách zásahu dostali hasiči požár pod kontrolu, museli rozebrat ještě další část střechy, kde byla stále skrytá ohniska pod izolací.

Celková likvidace tak trvala téměř osm hodin. Při požáru se nikdo nezranil, příčina požáru je v šetření, předběžná škoda je odhadnuta na dva miliony korun.


Zdroj: HZS Karlovarského kraje


Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář