Chodov: Gymnázium bude mít novou laboratoř pro výuku fyziky, chemie a biologie

0

chodov, laboratoř, chemie, biologie, fyzika, patrik pizinger, jaroslav bradáč, výuka, dotace, eu, projekt, dokumentace, rekonstrukce


Krajský radní Jaroslav Bradáč společně se starostou Chodova Patrikem Pizingerem a řediteli gymnázia v Chodově a v Sokolově prošli prostory chodovské školy.

Dohodli se, že v chodovském gymnáziu, které se od 1. ledna 2020 spojí s Gymnáziem Sokolov a Krajským vzdělávacím centrem, nechá kraj vybudovat novou laboratoř pro výuku fyziky, chemie a biologie.

„Po spojení obou škol počítáme s chodovským gymnáziem jako s centrem technického a přírodovědného vzdělávání pro žáky, ale i pedagogy z celého kraje. Proto potřebuje moderní zázemí a vybavení. Na vybudování laboratoře navíc můžeme získat finance z Evropské unie,“ vysvětlil krajský radní Jaroslav Bradáč.

Do konce roku bude zpracována projektová dokumentace na rekonstrukci. Samotné stavební práce musí proběhnout do konce srpna 2020. Z EU bude následně hrazeno vybavení laboratoře. Cena stavebních prací na rekonstrukci laboratoře se odhaduje na 3 miliony korun včetně DPH. V budoucnu chce kraj pokračovat kompletní rekonstrukcí celé školy.


Zdroj: facebookové stránky Karlovarského krajeSouvisející

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář