ZPRÁVY AKTUALITY Karlovarský kraj

Karlovy Vary: Strážníci ženu zachránili s pomocí defibrilátoru

Včera (20.9.2019) v dopoledních hodinách byla záchrannou zdravotní službou aktivována hlídka městské policie s žádostí o výjezd na ulici TGM. Strážníci v bytě nalezli ženu v bezvědomí, bez dechu a tepu. Zatímco první z nich zahájil okamžitě resuscitaci, druhý začal připravovat defibrilátor.

0

Dnes

1999 – Cheb: Novela vyhlášky zakáže prostituci ve Wolkerově (TV Západ)

Chebské prostitutky přišly o jediné místo ve městě, na které se nevztahovala vyhláška o zákazu nabízení a poskytování sexuálních služeb. Jednalo se o Wolkerovu ulici v blízkosti areálu jatek. Právě obyvatelé této ulice sepsali před nedávnem petici adresovanou městské Radě, ve které si stěžují na neustále se opakující rušení nočního klidu a nedostatečný úklid v této oblasti.

0

Dnes

Karlovarský kraj: Archivní zprávy 38. týdne 2019 (TV Západ)

Vysílání 20.9.-23.9.2019, 1. 1999 – Cheb: Novela vyhlášky zakáže prostituci ve Wolkerově (TV Západ), 2. 1999 – Cheb: Do oprav plaveckého bazénu šel milion korun (TV Západ), 3. 1999 – Cheb: Proběhl 4. ročník Jazz Jamu (TV Západ), 4. 1999 – Cheb: Na 10. ročníku Divadla jednoho herce účinkovali čeští umělci (TV Západ), 5. 1999 – Cheb: Házenkářky zdolaly Olomouc (TV Západ), 6. 2009 – Sokolov: Oprava hřbitovní kaple bude z městských prostředků (3844) (TV Západ), 7. 2009 – Cheb: Změny ve strategickém

0

Včera

Záchranáři musí umět i vyjednávat

Na některých výjezdech musejí záchranáři kromě své odbornosti zapojit i své přesvědčovací schopnosti a trpělivost. To se týkalo i středečního případu, nad kterým visí několik otazníků a záchranáři z něj neskrývají rozčarování. K události došlo ve Středočeském kraji, přesto zveřejňujeme.

0

Včera

Dnes začíná běh na pomoc druhým

Tři běhy ve třech dnech to je "Salming Tour de Hospic," který se uskuteční ve dnech 20. 9. až 22. 9. 2019. Tour odstartuje Františkovou pětkou, čili během na 5 km ve Františkových Lázních, následovat bude Plesenský půlmaraton v Plesné a Skalenská desítka ve Skalné.

0

Včera

2009 – Sokolov: Setkání sokolních měst proběhlo v Polsku (3837) (TV Západ)

Setkání sokolních měst, což jsou města, která mají ve znaku sokola nebo se jejich historie k sokolům váže, se konalo v polském Sokołów Podlaski. Za český Sokolov se akce zúčastnila delegace vedená místostarostou Zdeňkem Berkou.

0

Včera

Cheb: Hospic sv. Jiří na začátku října otevře půjčovnu pomůcek

Přijměte srdečné pozvání na slavnostní otevření Půjčovny pomůcek, kterou bude od 1. 10. provozovat obecně prospěšná společnost Hospic Sv. Jiří na adrese Karlova 17 v Chebu.

0

Včera

Region: Mapa hluku ukázala několik problematických míst (TV Západ)

Krajská správa a údržba silnici objednala za 211 tisíc korun studii akčního plánu protihlukových opatření na hlavních komunikacích v kraji. S jeho výsledky seznámili zástupci kraje na tiskové konferenci média.

0

Včera

Cheb: MP střeží frekventované přechody pro chodce

Je po prázdninách a po městě se pohybuje mnohem větší počet dětí, které se přesunují z vlakového nádraží do svých škol.

0

Včera

Sokolov: Vzrostlé stromy putovaly do Heyrovského ulice

Co udělat se vzrostlými stromy, pokud stojí v cestě nějaké stavbě? To nejméně populární opatření, byť mnohdy nezbytné, je jejich pokácení a poté náhradní výsadba. Je tu ovšem ještě jeden způsob, který se město rozhodlo poprvé vyzkoušet. A to přesazení na náhradní místo.

0

Před 2 dny

Karlovy Vary: Páteční farmářské trhy nabídnou česnek i přírodní kosmetiku

V pátek 20. září pořádá městská společnost KV City Centrum další farmářské trhy. Před Tržnicí ve Varšavské ulici bude k dostání pestrý sortiment sezónního ovoce a zeleniny. V prodeji bude česnek na uskladnění i sadbu.

0

Před 2 dny

Sokolov: Noví žáci Policejní školy složili slib (TV Západ)

Slavnostní zahájení školního roku dalšího ročníku Vyšší policejní školy a Střední policejní školy Ministerstva vnitra v Praze, pobočky Sokolov proběhlo v úterý 3. září v prostorách Městského domu kultury. Ve foyer byla nejprve zahájena dvojice armádních výstav.

1 0

Před 3 dny

Sokolov: Opuštěná vozidla ohrožující životní prostředí budou z města odvezena

Vzhledem k tomu, že v ulicích Sokolova přibývá opuštěných vozidel odstavených v zeleni, přikročilo město v souladu se zákonem č. 185/2001 Sb. o odpadech, k jejich odtahům. Vlastník vozidla je totiž kromě jiného povinen umístit vozidlo na místo, kde nepoškodí nebo neohrozí životní prostředí ani nenaruší estetický vzhled obce či přírody nebo krajiny.

0

Před 3 dny

Karlovarský kraj pořídil 11 nových defibrilátorů

V krizových situacích mohou před příjezdem záchranky často pomoci policisté či hasiči, kteří jsou na místě zásahu první. Situaci jim usnadní automatické externí defibrilátory, které umožňují zachránit život lidem s náhlou zástavou oběhu. Pořízení nových 11 defibrilátorů zafinancoval Karlovarský kraj.

0

Před 3 dny
Renault Megane