ZPRÁVY AKTUALITY Karlovarský kraj

Karlovy Vary: Bylo podepsáno memorandum ohledně jezdecké sochy Karla IV.

Na krajském úřadě bylo v pátek 13. prosince 2019 slavnostně uzavřeno memorandum o spolupráci při realizaci záměru umístění jezdecké sochy Karla IV. v Karlových Varech. Svým podpisem jej stvrdili hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová, primátorka města Karlovy Vary Andrea Pfeffer Ferklová a prezident Rotary Klubu Karlovy Vary Bohuslav Peroutka. Autorem pomníku je uznávaný akademický sochař Michal Gabriel.

0

Včera

Karlovy Vary: Požár v hotelovém pokoji a evakuace celého objektu

Naštěstí šlo jen o cvičení hasičů. To proběhlo ve středu dopoledne v lázeňské zóně v Karlových Varech.

0

Včera

Cheb: Spolupráce s občany funguje

Všímavý občan, kterému není lhostejný nepořádek ve městě, oznámil na tísňovou linku městské policie 156, že do kontejneru na komunální odpad vlezl muž a vyhazuje z něj odpadky.

0

Včera

Mnichov, Bečov nad Teplou: Dopravní nehoda se zraněním

Na silnici 230 došlo k dopravní nehodě se zraněním - havarovalo zde osobní vozidlo. Na místě PČR.

0

Před 2 dny

Karlovy Vary: Dětský domov má nový sociální automobil

Dětský domov Karlovy Vary a Ostrov získal sociální automobil zdarma. Zcela novou Dacii Dokker slavnostně převzali v úterý 10. prosince 2019 zástupci daného domova za účasti poděbradské reklamní agentury Kompakt, která tento projekt zaštiťuje. Vozidlo zaměstnanci organizace využijí k přepravě dětí a k dalším podpůrným aktivitám.

0

Před 2 dny

Cheb: Na Spáleništi se osazují polopodzemní kontejnery na odpad

Na sídlišti Spáleniště se v těchto dnech osazují nové polopodzemní kontejnery na směsný i tříděný odpad, které v nedávno zrekonstruovaných ulicích nahradí dosavadní klasické plastové kontejnery. V provozu by měly být od příštího týdne.

0

Před 2 dny

Krušné hory: Na horách je pouze poprašek sněhu

Na hřebenech Krušných hor sice aktuálně leží sníh, ale pouze velmi slabá vrstva. Do sobotního poledne by jej nicméně mělo připadnout několik dalších centimetrů, na starších lyžích by tak některé cesty měly být sjízdné. Vzhledem k výhledu počasí na příští týden (oteplení) je zřejmé, že výjezd roleb zatím není na pořadu dne.

0

Před 2 dny

Karlovarský kraj: Víkendové zprávy 50. týdne 2019 (TV Západ)

Vysílání 13.12.-16.12.2019 1. Cheb: Na sportovní aktivity půjde v roce 2020 o 40 % více (TV Západ) 2. Sokolov: Přes tři stovky čertů vyrazilo do ulic (TV Západ) 3. Cheb: Kompletní rekonstrukce DPS Skalka byla dokončena (TV Západ) 4. Karlovy Vary: Začala výstavba depozitáře krajské knihovny (TV Kraj)

0

Před 3 dny

Meteorologové varují před silným větrem

Meteorologové vydali na sobotu 14. prosince varování před silným větrem. Výstraha platí od sobotní desáté hodiny do 18 hodin.

0

Před 3 dny

Cheb: Byla vypsána odměna za dopadení vandala

Město hledá svědky dalšího případu vandalismu, kdy v době od 7. do 8. prosince 2019 došlo k poškození dřevoplastového zábradlí v parku Riegerova.

0

Před 3 dny

Ostrov: U města došlo k dopravní nehodě

Na silnici 25 u Ostrova, okres Karlovy Vary, došlo k dopravní nehodě bez zranění - střet dvou vozidel. Na místě PČR.

0

Před 3 dny

Karlovy Vary: Střet osobního vozidla s chodcem

V Karlových Varech, v ulici Drahomířino nábř., došlo k dopravní nehodě se zraněním - střet osobního vozidla s chodcem. Na místě ZZS a PČR.

0

Před 3 dny

Cheb: Dějepisnou soutěž vyhráli gymnazisté z Lučence (TV Západ)

Již 28. ročník dějepisné soutěže studentů gymnázií se uskutečnil ve čtvrtek 21. listopadu v aule chebské vysoké školy ekonomické. Akce pořádaná Nadačním fondem Gaudeamus při Gymnáziu Cheb, je již řadu let největším setkáním středoškolských studentů České a Slovenské republiky.

0

Před 3 dny

Sokolov: Tým ZŠ Křižíkova soutěží v české lize robotiky

Představit se před regionálním kolem České ligy robotiky přišel na radnici čtyřčlenný tým Základní škola Křižíkova, který čeká měření sil s dalšími týmy v sobotu 14. prosince v Karlových Varech.

0

Před 3 dny