ZPRÁVY AKTUALITY Karlovarský kraj

Přichází 8. ročník Týdne inovací

Doprovodné události po celé ČR nabídnou desítky seminářů a workshopů s důrazem na praktické využití umělé inteligence a na další zásadní témata současnosti. Týden inovací 2023 přichází s již 8. ročníkem. Hlavní program – konference, veletrh a semináře – začne 10. října 2023 v budově ČSOB v pražských Radlicích.

0

Včera

Projekt H3KNISE inspiruje středoškoláky při startu do života

Karlovy Vary jsou prvním městem v České republice, kde se série workshopů s influencery odehrála.

0

Včera

Cheb: Mega nápady nahradí Projekty pro město

V úspěšném projektu města Cheb s názvem Mega nápady bylo ve třech ročnících zrealizováno 35 projektů v celkové částce 17 388 722 korun. Podle pravidel občané zasílali své nápady s odhadem nákladů na celkovou realizaci. Tyto návrhy však ve většině případů nepočítaly se skutečnými náklady.

0

Včera

Region: Lety z Karlových Varů v ohrožení nejsou

Možná jste v uplynulých dnech zaznamenali informaci o tom, že letecká společnost Smartwings neplánuje v příštím roce provozovat lety z menších regionálních letišť, jako jsou Pardubice, České Budějovice a Karlovy Vary. Cestující se ovšem nemusí bát, že by přišli o oblíbená letecká spojení do přímořských destinací.

0

Před 2 dny

Boží Dar: Štola Johannes ukončila sezónu

Poslední „Zdař Bůh“ zaznělo ve štole Johannes v sobotu 30. září. Památka UNESCO na Zlatém Kopci u Božího Daru uzavřela turistickou sezónu 2023. Hornický pozdrav zní rudným revírem Kaff, kde se dobývaly cínové a měděné rudy, od 16. století.

0

Před 3 dny

Ostrov: Borecké rybníky vydají své ryby opět na státní svátek 28. října (TV Západ)

Velký svátek pro místní organizaci Českého rybářského svazu v Ostrově je podzimní výlov Boreckých rybníků, který každoročně pořádají na státní svátek 28. října.

0

Před 3 dny

Cheb: Upravují se zahrady dvou mateřských škol (TV Západ)

Okolí chebských mateřských škol se má postupně vylepšit a modernizovat. V současné době probíhají práce u dvou zařízení, na Divadelním náměstí a Bezručově ulici.

0

Před 4 dny

Chodov: Město si převzalo penzion Harmonie

Chodovský penzion Harmonie je už zcela pod správou Chodova. Město si jej na počátku září převzalo a zastupitelé už odsouhlasili 115 000 korun na základní potřeby a provoz budovy do konce tohoto roku.

0

Před 5 dny

Region: Známe nejlepší osobnost a počin cestovního ruchu Karlovarského kraje

Cestovní ruch patřil během pandemie koronaviru mezi nejvíce zasažené sektory ekonomiky. Karlovarskému kraji se postupně podařilo přilákat turisty zpět a v první polovině letošního roku přivítal rekordní počet návštěvníků. Za tím stojí obrovská práce a úsilí, jež krajští zástupci ocenili při vyhlášení výsledků 1. ročníku Cen cestovního ruchu Karlovarského kraje. Slavnostním večerem v Mariánských Lázních provázeli manželé Adéla Rožek Elbel a Michal Rožek.

0

Před 5 dny

Karlovarský kraj: Další z obcí získá dotaci na přípravu digitálního povodňového plánu

Na zpracování povodňových plánů a jejich digitalizaci, na výstražné a monitorovací systémy či na technická protipovodňová opatření – na to vše přispívá Karlovarský kraj prostřednictvím vypisovaného dotačního programu. Na posledním zasedání schválila Rada Karlovarského kraje poskytnutí příspěvku dalšímu žadateli. Obec Velichov získá 108 tisíc korun na zpracování digitálního povodňového plánu.

0

Před 6 dny

Sokolov: Dárci krve převzali ocenění Zlatý kříž

V klášterním kostele sv. Antonína Paduánského proběhlo významné ocenění dárců krve. Zlatý kříž Českého červeného kříže si letos mohlo převzít 52 dárců krve a krevní plazmy.

0

Před 6 dny

Region: Karlovarská krajská nemocnice uvítala výbor Světové zdravotnické organizace (WHO)

Ve středu 20. 9. 2023 navštívila Nemocnici Karlovy Vary dvanáctičlenná skupina zástupců Světové zdravotnické organizace a zástupců Ministerstva zdravotnictví České republiky. Klíčovým tématem byla péče o uprchlíky.

0

Před týdnem

Karlovarský kraj: Program Medikem na gymplu byl o víkendu oficiálně zahájen

Na úvodním workshopu, který se uskutečnil na Gymnáziu Sokolov v sobotu 23. září, usedlo do lavic na 15 studentů z Karlovarského kraje se zájmem o studium medicíny. V rámci programu je následující tři roky čekají víkendové vzdělávací workshopy, které prohloubí a rozšíří učivo školních vzdělávacích plánů.

0

Před týdnem

Výstava středních škol „Kam po ZŠ“ pomůže s výběrem studia

Letos v říjnu se uskuteční v pořadí již desátý ročník výstavy středních škol „Kam po ZŠ“. Pokud zrovna řešíte, jakou školu si pro následné studium vybrat, využijte této příležitosti a přijďte se na akci podívat.

0

Před týdnem