ZPRÁVY AKTUALITY Karlovarský kraj

Chodov: Střet dvou vozidel

V Chodově, v ulici Husova, okres Sokolov, došlo k dopravní nehodě bez zranění - střet dvou vozidel. Průjezd je možný se zvýšenou opatrností - částečně je blokován provoz. Na místě PČR.

0

Dnes

Cheb: Změna na postu místostarosty Plevného (TV Západ)

Novým senátorem za Chebsko a Tachovsko se stal místostarosta Chebu Miroslav Plevný. Jeho další působení na chebské radnici tak bude po zvážení situace pouze v roli řadového zastupitele. Spolu s dalšími dvěma plánovanými odchody zastupitelů došlo k obměně složení bez vlivu na koaliční fungování.

0

Dnes

Pan Kott a pan Zajíček jsou nominováni na Cenu Michala Velíška 2020

Výše uvedení byli v lednu svědky dopravní nehody dvou osobních aut v Herstošicích u Bochova. Jedno z vozidel se převrátilo na střechu a spadlo do rybníka. V tu chvíli se ve voze nacházeli čtyři lidé. Zachránci nezaváhali, skočili do vody a pomohli na břeh celé posádce z potápějícího se vozidla.

0

Včera

Karlovy Vary: Holky z Moskevské shání techniku pro online výuku dětí

"Rádi bychom veřejnost či firmy požádali o pomoc. Jsme skupina dobrovolníků, kteří ve spolupráci s Korona Assistence a s dobrovolnickým centrem Instand pomáhají na Karlovarsku v době koronavirové. Již v první vlně jsme rozdávali roušky, dezinfekci a koordinovali naše švadlenky. Tiskli jsme štíty a pomáhali, jak se dalo," uvádí za Holky z Moskevské Michaela Kožíšková.

0

Včera

Františkovy Lázně: Výlov rybníku Amerika proběhne bez účasti veřejnosti

Výlov rybníka Amerika začne v 08:30 hodin dne 28. října a potrvá do 14:00 hodin dne 29. října. Lidé se vždy těší na nevšední podívanou a obdivují um desítky rybářů, živé kapříky, amury, štiky, ale také rybí specialitky. A tak se na veřejnost s níže uvedenou prosbou obrací velitel Městské policie Františkovy Lázně.

0

Včera

Od zítřka začnou platit nová vládní opatření

Šíření onemocnění COVID-19 má ve všech krajích komunitní charakter. Po posledním vyhodnocení aktuální epidemiologické situace zařadilo Ministerstvo zdravotnictví všechny kraje do třetího stupně pohotovosti. Pro tento stupeň je příznačné komunitní šíření onemocnění COVID-19 a také nárůst počtu nemocných, kteří potřebují hospitalizační péči.

0

Včera

Nejlepší zaměstnavatelé roku jsou Synthomer a Karlovarské minerální vody

Anketa o Nejlepšího zaměstnavatele Karlovarského kraje 2020 zná své vítěze. V kategorii do 500 zaměstnanců je to sokolovská chemička Synthomer, v kategorii do 5000 zaměstnanců jsou první Karlovarské minerální vody.

0

Včera

Karlovarský kraj: Zprávy 44. týdne 2020 (TV Západ)

Vysílání 26.10.2020-30.10.2020, 1. Sokolov: Město zasíťuje a prodá 11 parcel na Vítězné (TV Západ), 2. Cheb: Změna na postu místostarosty Plevného (TV Západ), 3. Chlum: Kraj schválil rozšíření přírodní rezervace (TV Západ), 4. Sokolov: Služba Taxiodpad vás zbaví rozměrných věcí (TV Západ), 5. Cheb: Dodávky balíčků potravin pro seniory pokračují (TV Západ), 6. Nová Role: Na Velkém rybníce se koupali otužilci (TV Duha), 7. Karlovy Vary: Přístavba Krajské knihovny je v polovině realizace (TV Západ)

0

Před 2 dny

Sbírka pro malého Domíka

Domíkovi byla diagnostikována akutní myeloidní leukémie, kvůli které musel v květnu podstoupit transplantaci kostní dřeně. Život po transplantaci je plný strachu a obav z návratu nemoci, proto musí dodržovat přísný režim. Pro rodinu je to psychicky i finančně náročné.

0

Před 3 dny

2000 – Cheb: Azylový dům pro kočky nevznikne (TV Západ)

Chebská občanská iniciativa ochránců koček se před nedávnem obrátila na radnici se žádostí o pomoc. Ochránci totiž doposud odchytávali a na své náklady léčili a poskytovali azyl opuštěným, toulavým a týraným kočkám. Pak je předávali k adopci nebo si je nechávali ve vlastní péči. Takové provizorium je ale podle nich nadále neúnosné a proto zažádali o pomoc chebskou radnici.

0

Před 3 dny

Do úterý můžete zasílat nominace do ankety Alej roku 2020

Právě teď je poslední šance přihlásit oblíbenou alej do boje o titul Alej roku 2020 v desátém ročníku soutěžní ankety spolku Arnika. Z Karlovarského kraje jsou zatím 4 z celkových 85 přihlášených stromořadí z celé republiky.

0

Před 3 dny

2000 – Cheb: Vozíčkářům budou ve škole pomáhat asistenti (TV Západ)

Vedení chebské radnice se rozhodlo, alespoň částečně zlepšit podmínky pro vzdělávání tělesně postižených žáků, vozíčkářů. Na osobní asistenty pro postižené děti docházející do zdejších základních škol, chtějí radní přispět částkou dva tisíce korun na asistenta měsíčně. Současný stav totiž považují za neúnosný.

0

Před 3 dny

Památka zesnulých vyláká na silnice sváteční řidiče

Památka zesnulých tzv. Dušičky připadají na datum 2. listopadu, lidé ale navštěvují blízké, kteří nejsou již bohužel mezi námi na místech posledního odpočinku i s týdenním předstihem a mnohdy i několik dní poté. Sychravé podzimní počasí ještě toto smutné období dokresluje.

0

Před 4 dny

2000 – Sokolov: Na radnici se řešila napjatá situace v okolí kina Alfa (TV Západ)

V sokolovské čtvrti v okolí kina Alfa by snad v dohledné době mohlo dojít k částečnému uklidnění napjaté situace. V diskusi u kulatého stolu za účasti Radních, zástupců Policie, pořádkové služby, romských aktivistů a stěžovatelů z řad místních obyvatel došlo k dohodě, jakými prostředky se město pokusí zmírnit napětí mezi romskými a neromskými obyvateli této lokality.

0

Před 4 dny
VOUSATÝ LENIVEC