Jak zařídit obývací pokoj moderně a přitom útulně

1

nábytek, obývací pokoj, obývák, dům, domov


Pracuji jako bytová architektka a můžu říct, že jsem jedna z mála lidí, pro které je moje práce zároveň i koníčkem. Jsem ráda, že se při ní setkávám s různými lidmi, kteří prezentují různé názory, vybírám nábytek do obývacího pokoje a doplňky a neustále se vzdělávám. Jen musím říct, že některé jsou bohužel docela nesprávné a daný člověk si to uvědomí až v okamžiku, kdy má obývací pokoj (nebo jinou část příbytku) hotovou. Tedy aspoň za předpokladu, že si nenechají od někoho povolaného poradit.

Obývací pokoj není námět na obálku časopisu- budete vněm trávit volný čas

Moderní design interiérů a moderní nábytek mohou být krásné na pohled, ale opravdu se chcete v takovém prostředí pohybovat, hrát si s dětmi, nebo relaxovat večer u televize? Nehledě na využití prostoru, potřebu odkládacích prostor apod. Moderní design nemusí být na škodu, ale je třeba sním pracovat a najít rozumný kompromis s ohledem na funkčnost a příjemný pocit. Osobně proto doporučuji spíše teplé materiály a barvy, které působí příjemně na psychiku a člověk má tendence se v takovém prostředí cítit při dlouhodobějším pobytu příjemněji než tam, kde vévodí moderní šedá barva, kov, sklo, případně beton. Zkuste nahlédnou např. na s-nabytek.cz, kde mají příjemné, ale přitom moderní kousky. Stejně tak je důležitý výběr nábytku s přihlédnutím ke všem způsobům jeho využití. Většina lidí si při zkoušení sedací soupravy v obchodě na ni zkrátka klasicky sedne s nohama na zemi. Ale přiznejte si- opravdu budete sedačku používat takto? Určitě ne. Většina z nás na ní bude buď ležet, nebo sedět s nohama na zemi. A podle toho je taky třeba ji v obchodě vyzkoušet.

Moderní obývací stěna je pěkná, ale Vy opravdu nepotřebujete úložné prostory?

Elegance a čistota je základ dnešního moderního designu, ale Vy opravdu nepotřebujete prostor pro uložení nejrůznějších maličkostí? Minimálně v menších bytech a domech je každý kousek úložného prostoru třeba a proto je třeba dělat určité kompromisy i v případě, kdy vybíráte nábytek do obývacího pokoje Obývací stěna by měla tudíž nejen dobře vypadat, ale rovněž mít dostatek úložných prostor. Pro zútulnění nejen obývacího pokoje pak využijte různé přírodní a látkové doplňky jako jsou příjemné závěsy, větší koberec, nebo nejrůznější designové doplňky v přírodním vzhledu.


Autor: Věra Článek může obsahovat komerční sdělení.

Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
weby uniweb