Sokolovsko: Byl dopaden zloděj kabelů

0

sokolovsko, krádež, odcizení, kabel, policie, zloděj


Policisté z Obvodního oddělení v Lokti nad Ohří sdělili 47letému muži ze Sokolovska podezření ze spáchání přečinu krádež.

Na začátku ledna měl v katastru obce Nové Sedlo poblíž železniční tratě odklopit víko žlabu pro kabely, kde měl následně přeříznout a odcizit přes 40 metrů kabelů. Podezřelý muž byl i s odcizenými kabely zjištěn pracovníkem bezpečnostní agentury a následně zadržen přivolanou policejní hlídkou. Tímto jednáním měl způsobit poškozené společnosti škodu dle odborného vyjádření ve výši téměř 7 000 Kč. O tomto případu jsme vás informovali zde.

Krádeže kabelů se muž neměl dopustit poprvé, v katastru obce Nové Sedlo měl krást kabely také v měsíci listopadu a v prosinci. Celkem měl tedy odcizit kabely v celkové délce téměř 200 metrů. O tomto jsme informovali zde.

Po provedených úkonech byl muž umístěn do policejní cely. V nejbližší době bude soudce rozhodovat o jeho vině a výši trestu.

V posledních třech letech byl za přečin krádež odsouzen Okresním soudem v Sokolově, proto mu teď v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

nprap. Kateřina KrejčíSouvisející

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář