Sokolov: Odcizením peněženky způsobil poškozenému 40 tisícovou škodu

0

sokolov, peněženka, odcizení, krádež, škoda, policie, čerpací stanice, doklady, karty


V neděli dne 10. června v odpoledních hodinách přijel 45letý řidič v Sokolově na místní čerpací stanici a při tankování si odložil svoji peněženku na tankovací stojan.

K tomu však přišel z druhé strany 23letý muž s kanystrem, do kterého začal tankovat a při tomto si všiml odložené peněženky. Následně měl využít příležitosti a odcizit muži jeho peněženku i s finanční hotovostí, osobními doklady, kreditními a dalšími zákaznickými kartami. Odcizením peněženky měl způsobit poškozenému škodu v oznámené výši kolem 40 tisíc korun.

Díky dobré místní znalosti a vzhledem k trestní minulosti 23letého muže, se ho kriminalistům podařilo ještě téhož dne zadržet. Na Obvodním oddělení v Sokolově si poté vyslechl sdělení podezření ze spáchání přečinů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Krádeže se dopustil i přesto, že byl v posledních třech letech za přečin krádež odsouzen Okresním soudem v Sokolově. V případě prokázání viny mu tak hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

nprap. Kateřina KrejčíSouvisející

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
szo footer 2018