Sokolov: Běžecké závody uzavřou komunikace

0

sokolov, běh, omezení, uzavření, komunikace, tradice, akce, prázdniny, doprava, uzavírky


Od pátku 21. června do neděle 23. června 2019 proběhne hlavní program již tradiční akce Hurááá, prázdniny. Nedílnou součástí tohoto zábavně kulturního víkendu je také Sokolovský BMW Group 1/4 maraton a Barevný běh. Jako každý rok, i letos je nutno počítat s dopravním omezením. Uzavírky přinesou zejména běžecké závody, ovšem potrvají jen pár minut.

Sokolovský BMW Group 1/4 maraton startuje v sobotu 22. června 2019 v 11 hodin dopoledne. Startem i cílem je sportovní hřiště u ISŠTE. Trasa pro běžce bude značená páskami a zábranami. Dopravy se závod dotkne na trase od Okresního soudu směrem k dopravnímu terminálu až k odbočce na Citice. Trasa pak pokračuje kolem Ranžíru, v Citicích přes most cyklostezkou zpátky do Sokolova. Právě tato část bude v průběhu celého závodu cyklistům zcela uzavřená. Od finančního úřadu se pak poběží přes Staré náměstí kolem OD Výběr k zámeckému parku, městské tržnici a ulicí Nábřežní, Rokycanova přes Lobezský potok na nábřeží Petra Bezruče k Hornickému domu. Tady bude silniční doprava svedena do levého jízdního pruhu. Naproti tomu silnice v ulicích Odboje a Pionýrů před Základní školou Pionýrů bude až do konce závodu uzavřena úplně. 

Barevný běh se v loňském roce u závodníků velice osvědčil. Právě proto, je pro letošek připravena nová a delší trasa. Celkem 4,5 kilometru dlouhý zábavný závod startuje ve 14 hodin na Starém náměstí, kde bude rovněž cíl. Omezení jsou ale v tomto případě velmi krátká. Týkají se například ulic Hálkova, Komenského, Rokycanova, Vítězná a Husitská. Chodci pak budou mít omezení především v Husových sadech a zámeckém parku.

Pohádková putovní hra pro děti Stezka skřítka Sokolníčka, která začíná v areálu Bohemia ve 13 hodin, pak zcela uzavře in-line dráhu. A to až do 17 hodin.

O stezce skřítka Sokolníčka jsme vás informovali zde.

Na všechny závody budou dohlížet dopravní policisté a regulovčíci. 

Pro parkování je připravena písková a travnatá plocha v areálu Bohemia, jinak mohou řidiči parkovat tam, kde to nebudou zakazovat dopravní značky.

Město prosí řidiče i chodce o shovívavost a dodržování pokynů pořadatelů, omlouvá se za případné komplikace a děkuje za pochopení.

O akci Hurááá, prázdniny jsme vás již informovali zde.


Zdroj: město Sokolov


Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář