Region: Včera proběhla dopravně bezpečnostní akce zaměřená na chodce

0

region, bezpečnost, akce, policie, chodci, prevence, opatření


V úterý dne 12. února 2019 proběhlo na Karlovarsku preventivní opatření k zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu ve snaze snížit přetrvávající nekázeň účastníků silničního provozu a počet dopravních nehod a jejich následků.

V souvislosti se zvyšujícím se počtem dopravních nehod mezi chodci a vozidly na přechodech pro chodce a v jejich blízkosti se policisté zaměřili především na kontrolu dodržování ustanovení pravidel silničního provozu. Akce proběhla v odpoledních hodinách od 12:00 do 19:00 hodin, a to na nejrizikovějších místech, především v centru města Karlovy Vary, ale i v okolních obcích poblíž Karlových Varů. Policisté se zaměřili především na kontrolu povinností řidičů ve vztahu k chodcům přecházejícím pozemní komunikace, ale také na dodržování chování chodců v silničním provozu za snížené viditelnosti mimo obec. Zaměřili se i na pátrání po hledaných osobách, věcech a odcizených motorových vozidlech, zajištění bezpečnosti a veřejného pořádku, kontrolu předepsaných dokladů potřebných pro provoz a řízení motorových vozidel.

Během kontroly policisté zkontrolovali na tři desítky osobních vozidel, u kterých zjistili 10 přestupků, za které byla řidičům uložena pokuta. V šesti případech byl nevyhovující technický stav vozidla a čtyři řidiči nepoužili za jízdy bezpečnostní pásy. Dále policisté zjistili tři přestupky u chodců, kteří mimo obec nebyli označeni retroreflexními prvky.

Podobné akce budou do budoucna pokračovat.

nprap. Bc. Zuzana TýřováSouvisející

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář