Region: Po bouřce vyjížděli hasiči čerpat vodu ze sklepů

0

region, bouřka, hasiči, voda, sklep, bahno, silnice, událost, stromy


Krátká bouřka přinesla v pondělí večer i prudký přívalový déšť. Voda se tak nestačila vsáknout do půdy a stékala po povrchu. Na některých místech v kraji tak voda krátkodobě zaplavila sklepy domů, zahrady či silnice. Hasiči zasahovali v pondělí večer u téměř tří desítek událostí, kdy odčerpávali vodu nebo odstraňovali spadlé stromy.

Voda zaplavila sklepy domů například v Kynšperku, Lokti, Sokolově, Nejdku, Karlových Varech, Lipové či Královském Poříčí. V Ostrově se voda dostala na podlahy ordinací v tamní poliklinice, v Sokolově zatopila výtahovou šachtu v domě s pečovatelskou službou. Na silnici z Horního Slavkova na Loket vyplavila voda přitékající ze svahu na vozovkou menší množství zeminy, kamení a větví. K první události vyjížděli hasiči po osmé hodině večer, do půlnoci byly všechny zásahy ukončeny, nikdo nebyl zraněný.

Na likvidaci následků bouřky a přívalového deště se podíleli hasiči z profesionálních stanic Sokolov, Karlovy Vary, chemických závodů Sokolov, Cheb, Mariánské Lázně a dobrovolné jednotky z Ostrova, Hájku, Staré Role, Tašovic, Královského Poříčí, Nejdku, Lokte, Habartova, Kynšperka nad Ohří, Nové Role, Kyselky, Rotavy, Bečova nad Teplou, Horní Slavkova.


Zdroj: HZS Karlovarského kraje


Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář