Poustka: Na hradě Seeberg se uskuteční den otevřených dveří

0

poustka, hrad, seeberg, kultura, dědictví, vstup, prohlídka, expozice, program, návštěvníci, ukázky, dílničky


V rámci Dnů evropského kulturního dědictví připravilo Městské muzeum Františkovy Lázně na hradě Seeberg 28. září 2017 od 10 do 17 hodin zajímavý program spojený s volným vstupem na prohlídku expozic hradu.

Již ve večerních hodinách 27. září se na hradě utáboří vojenský regiment, aby se následující den mohli návštěvníci přenést do 17. století, do období třicetileté války, která se významně dotkla také hradu Seeberg. Hrad byl dobyt 7. dubna 1648 švédským generálem Königsmarkem.

Program si připravili „vojáci" z klubu vojenské historie Butlers Dragonerregiment. 
Seznámí návštěvníky s dobovou výzbrojí, výstrojí, chodem vojenského tábora a bitevní taktikou v době Třicetileté války. V průběhu dne nabídnou několik komentovaných ukázek, po celý den si návštěvníci mohou vyzkoušet jednotlivé součásti výstroje a výzbroje, vystřelit si z repliky muškety a ochutnat dobové pokrmy. Kromě České republiky se představili již také v Nizozemsku a Itálii.

Program doplní ukázky kovářské a řezbářské práce, dětské dílničky a také prodejci dřevěných výrobků, látkových a paličkovaných šperků, mýdel a bylinných produktů. Po celý den si návštěvníci budou moci zakoupit občerstvení u našich osvědčených stánkařů – lokše, uzeniny, sýry, pražené oříšky, palačinky, medlenku nebo koláčky.


Zdroj: Městské muzeum Františkovy LázněSouvisející

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

szo footer 2018