Ostrov: Gymnázium má nový koridor

0

ostrov, koridor, karlovarský kraj, studenti, zamykání, šatny, chodba, architekt


Starý a nevyhovující koridor byl zbourán a Gymnázium Ostrov teď propojuje moderní bezbariérová chodba. Studenti navíc mohou využívat nové uzamykatelné šatny. Na tuto stavební akci kraj vynaložil 23,3 milionu korun s DPH.

"Moc mě těší, že „strašák“ ostrovského gymnázia, starý koridor, už zmizel, a místo něj vznikla moderní spojovací chodba, která jistě bude mnohem lépe sloužit jak žákům školy, tak i pedagogům a dalším zaměstnancům. Příjemnější prostředí si po těch letech čekání všichni moc zasloužili,“ uvedla během slavnostního otevření koridoru hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová.

„Historická studie našeho dvorního architekta, kterým je Anton Jurica, spolu s projektem BPO Ostrov – počin mého předchůdce, pana ředitele Martinka – zahálely dlouhá léta v šuplíku. Ale nikdy se nemáme vzdávat svých snů a neuvěřitelné se tak stalo skutkem. My všichni na gymnáziu a spolu s námi i stovky těch, kteří starým koridorem až do letošního léta procházeli v časech dávno minulých, z toho máme obrovskou radost. Ovšem mnozí zcela určitě s velkou dávkou pochopitelné nostalgie. Konečně máme teplý koridor, šatny důstojné gymnazistů, čistou a také bezpečnou školu. Naše poděkování tak patří všem, kteří k tomu jakoukoli měrou přispěli. V první řadě jsou to stávající krajští radní v čele s paní hejtmankou, v závěrečné fázi to byl také odbor školství a odbor investic krajského úřadu a štěstí se nás drželo až do konce. Spolupráce všech aktérů stavby byla od startu až do cíle báječná,“ připomněl složitou historii přípravy stavby koridoru ředitel školy Jaroslav Šafránek.

Zdroj: facebookové stránky Karlovarského kraje
 


Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář