Odborná porota hodnotila práce seniorů

0

soutěž, senior, hodnocení, práce, ředitel, galerie, umění, ocenění, vítěz, výstava


Ředitel Galerie umění Karlovy Vary Jan Samec, vedoucí výtvarného oboru na Základní umělecké škole Antonína Dvořáka Karlovy Vary Dagmar Svobodová a profesionální fotografka Stanislava Petele se včera sešli, aby vyhodnotili 6. ročník výtvarné soutěže pro seniory „Věk pro nás není překážkou.“ Po pečlivém zhlédnutí téměř 50 děl se usnesli na 9 výhercích.

Soutěž, kterou vyhlásila hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová, probíhala od 2. ledna do 28. února. Hlásit se do ní mohli všichni výtvarníci nad 60 let. Cílem bylo ukázat, že i lidé v pokročilém věku mohou být stále aktivní a výtvarné činnosti jim rozhodně nejsou cizí. A to se skutečně zase povedlo. Málokdo by totiž hádal, že nejstaršímu soutěžícímu je úctyhodných 87 let. 

O konání této soutěže jsme vás informovali zde.

Stejně jako v minulých letech byla porota opět potěšena množstvím originálních prací, které byly do soutěže zaslány. Letos jednoznačně dominovaly obrazy, ale nechyběly ani povedené fotografie a rukodělné výrobky. Z každé kategorie pak odborná porota vybrala 3 vítězná díla.

„Komise upřednostňovala zejména individuální a kreativní přístup než jen pouhé napodobování nějakého vzoru či předlohy. U vítězných autorů pak ocenila hlavně jejich nápaditost a invenci před samotnou technickou zručností a zkušeností,“ uvedl ředitel Galerie umění Karlovy Vary Jan Samec.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže se uskuteční začátkem dubna. Vítězové budou odměněni dárkovými koši a publikacemi o Karlovarském kraji.

Ve vestibulu budovy A krajského úřadu následně proběhne výstava. Všechna soutěžní díla zde budou k vidění od 2. do 30. dubna.


Zdroj: Krajské listy Karlovarského krajeSouvisející

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář